Uganda: apel biskupa o ochronę dzieci

O bardziej zdecydowane działania w obronie dzieci zaapelował do rządu Ugandy arcybiskup stołecznej Kampali Cyprian Lwanga.

W dniu, kiedy Kościół czci Świętych Młodzianków zgładzonych przez Heroda, hierarcha upomniał się o prawa najmłodszych, którzy padają w tym kraju ofiarą mordów rytualnych. „Tak jak Jezus kochał dzieci, my także powinniśmy je kochać i dawać temu wyraz chroniąc ich życie przed niegodziwcami, którzy chcą je zniszczyć” – powiedział metropolita Kampali podczas Mszy w tamtejszej katedrze, gdzie zgromadziły się dziesiątki małych diecezjan.

Problem mordów rytualnych dzieci jest w Ugandzie nadal aktualny. Zdarza się, że najmłodsi giną z rąk swoich bliskich, chcących zyskać dobrobyt czy zdrowie przez ten makabryczny rytuał. Tylko w ub. r. w całym kraju odnotowano 77 przypadków znalezienia fragmentów rozczłonkowanych ciał dzieci, które najprawdopodobniej zamordowano dla celów rytualnych. Raport w sprawie ochrony praw człowieka odnotował też przypadki napadów na kobiety w ciąży, których nienarodzone dzieci zabijano, by użyć ich ciała do praktyk magicznych. Niektórzy Ugandyjczycy uważają, że leki zawierające części ciała ludzkiego są znacznie skuteczniejsze; stąd wzrost liczby takich zbrodni. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg