O bardziej zdecydowane działania w obronie dzieci zaapelował do rządu Ugandy arcybiskup stołecznej Kampali Cyprian Lwanga.
W dniu, kiedy Kościół czci Świętych Młodzianków zgładzonych przez Heroda, hierarcha upomniał się o prawa najmłodszych, którzy padają w tym kraju ofiarą mordów rytualnych. „Tak jak Jezus kochał dzieci, my także powinniśmy je kochać i dawać temu wyraz chroniąc ich życie przed niegodziwcami, którzy chcą je zniszczyć” – powiedział metropolita Kampali podczas Mszy w tamtejszej katedrze, gdzie zgromadziły się dziesiątki małych diecezjan.
Problem mordów rytualnych dzieci jest w Ugandzie nadal aktualny. Zdarza się, że najmłodsi giną z rąk swoich bliskich, chcących zyskać dobrobyt czy zdrowie przez ten makabryczny rytuał. Tylko w ub. r. w całym kraju odnotowano 77 przypadków znalezienia fragmentów rozczłonkowanych ciał dzieci, które najprawdopodobniej zamordowano dla celów rytualnych. Raport w sprawie ochrony praw człowieka odnotował też przypadki napadów na kobiety w ciąży, których nienarodzone dzieci zabijano, by użyć ich ciała do praktyk magicznych. Niektórzy Ugandyjczycy uważają, że leki zawierające części ciała ludzkiego są znacznie skuteczniejsze; stąd wzrost liczby takich zbrodni.
Od 2017 r. jest ona przyznawana również przedstawicielom świata kultury.
Ojciec Święty w liście z okazji 100-lecia erygowania archidiecezji katowickiej.
Przyboczna straż papieża uczestniczyła w tajnych operacjach, także podczas drugiej wojny światowej.
Droga naprzód zawsze jest szansą, w złych i dobrych czasach.
Mają uwydatnić, że jest to pogrzeb pasterza i ucznia Chrystusa, a nie władcy.
W audiencji uczestniczyła żona prezydenta Ukrainy Ołena Zełenska.
Nazwał to „kwestią sprawiedliwości”, bardziej, aniżeli hojności.