Papież odwiedził Maryję

Papież Franciszek odwiedził niespodziewanie po południu rzymską bazylikę Matki Bożej Większej. Wizyta była związana z przypadającą dziś uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi.

Ojciec Święty przez ponad dwadzieścia minut modlił się w ciszy przed ikoną Matki Bożej Salus Populi Romani. Niespodziewana wizyta wywołała wielką radość obecnych w bazylcie wiernych i turystów, w tym dużej grupy młodzieży. 

Rzymska bazylika Santa Maria Maggiore jest jednym z ulubionych miejsc Papieża Franciszka. Często odwiedzał ją jeszcze jako biskup i kardynał, gdy przyjeżdżał do Rzymu. Od swego wyboru Franciszek odwiedził tę bazylikę już siedem razy. Pierwszy raz przybył tam dzień po swoim wyborze na Stolicę Piotrową.

O tej maryjnej świątyni Franciszek mówił podczas przedpołudniowej Mszy sprawowanej w bazylice watykańskiej. Podkreślił, że ostateczne zdefiniowanie boskiego macierzyństwa Maryi na Soborze w Efezie stanowiło niezwykle doniosłe wydarzenie w dziejach Kościoła. Franciszek przypomniał, że wkrótce potem w Rzymie została zbudowana bazylika Matki Bożej Większej, pierwsze sanktuarium maryjne Rzymu i całego Zachodu, w którym czczony jest wizerunek Matki Bożej - Theotokos - jako Salus Populi Romani.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg