Betlejem: przygotowania do świąt

W Betlejem trwają przygotowania do bożonarodzeniowych obchodów i do przyjęcia pielgrzymów, którzy tam z tej okazji przybędą. Wpisuje się w nie inauguracja świątecznej dekoracji na placu Żłóbka przed Bazyliką Narodzenia.

Uroczysta inauguracja bożonarodzeniowej dekoracji na placu Żłóbka zgromadziła wielu mieszkańców miasta. Przybyli miejscowi chrześcijanie i pielgrzymi, ale także bardzo liczna grupa muzułmanów. Specjalnymi gośćmi inauguracji byli premier Autonomii Palestyńskiej Rami Hamdallah i przedstawiciele duchowieństwa. Uroczystości poprzedził międzynarodowy kiermasz ozdób bożonarodzeniowych i występ skautów.

Głównym punktem programu było zapalenie betlejemskiej choinki, która ma 15 m wysokości i jest darem palestyńskiej rodziny. Grupa wolontariuszy z Australii, Anglii i Chin przybrała choinkę piętnastoma tysiącami świateł oraz blisko czterema tysiącami kolorowych ozdób. W wystąpieniu poprzedzającym inaugurację dekoracji burmistrz Betlejem Vera Baboun ogłosiła oficjalne hasło Betlejem na tegoroczne Boże Narodzenie. Brzmi ono: „Wróć do domu na święta”. „Betlejem jest domem nas wszystkich – mówiła pani burmistrz. – Betlejem jest naszym domem, ponieważ tutaj można doświadczyć przyjaźni, życzliwości, bezpieczeństwa, braterstwa i domowego ciepła”.

Na zakończenie burmistrz zaprosiła do spędzenia świąt w Betlejem. Zaproszenie to skierowane jest do wszystkich, a w sposób szczególny do rodzin.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BETLEJEM

Reklama

Reklama