"Niech te tragedie się nie zdarzają!"

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej papież Franciszek zaapelował o położenie kresu przemocy w Syrii oraz wezwał do niesienia pomocy ofiarom katastrofalnego tajfunu na Filipinach.

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej (13 listopada) papież Franciszek zaapelował o położenie kresu przemocy w Syrii oraz wezwał do niesienia pomocy ofiarom katastrofalnego tajfunu na Filipinach.

TŁUMACZENIE:

„Z wielkim smutkiem dowiedziałem się, że dwa dni temu w Damaszku atak moździerzowy zabił kilkoro dzieci wracających ze szkoły oraz kierowcę autobusu. Inne dzieci odniosły rany. Niech te tragedie się nie zdarzają! Módlmy się intensywnie.”

Podobnie jak w ubiegłą niedzielę, Ojciec Święty wezwał do modlitwy za mieszkańców Filipin, którzy doświadczają skutków tajfunu.

TŁUMACZENIE:

„W tych dniach modlimy się i łączymy siły, aby pomóc naszym braciom i siostrom na Filipinach dotkniętych tajfunem. To prawdziwe bitwy, które musimy staczać – o życie, a nigdy, aby kogoś zabić!”

Warto dodać, że w najbliższą niedzielę, 17-go listopada, w Polsce obchodzić będziemy dzień modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin. Tego dnia odbędzie się również zbiórka do puszek.

"Niech te tragedie się nie zdarzają!"   GUIDO MONTANI /PAP/EPA

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg