Filipiny: Pomóżmy sobie nawzajem!

Co możemy zrobić dla naszych sióstr i braci w Tacloban? Jaką gorącą linię pomocy możemy dla nich uruchomić? Powinno to być przesłanie wiary, które powinniśmy usłyszeć” – powiedział kard. Tagle, metropolita Manili.

O solidarność z ofiarami i jedność w wierze zaapelował także, wobec przelewających się przez Filipiny w ostatnim czasie kataklizmów, kard. Luis Antonio Gokim Tagle. „To obraz masowej destrukcji w Tacloban. Trudno wyobrazić sobie 10 do 15 stóp (3 do 4,5 m) przypływającej wody, dochodzącej do drugiego piętra budynków. Można usłyszeć głosy ludzi: pomóżmy sobie nawzajem! Co możemy zrobić dla naszych sióstr i braci w Tacloban? Jaką gorącą linię pomocy możemy dla nich uruchomić? Powinno to być przesłanie wiary, które powinniśmy usłyszeć” – powiedział kard. Tagle.

Wzywając do solidarności metropolita Manili wspomniał jednak, że prócz kataklizmów naturalnych kraj zalewany jest falą politycznej korupcji w filipińskim rządzie. „Przez przekaz wiary musimy być mostem solidarności, jednością, wspólnotą z pokornymi i głodnymi. A w tych momentach szczególnie z cierpiącymi i ofiarami różnych kataklizmów, nie tylko naturalnych, ale także codziennej korupcji, walki o władzę i oszustwa” – dodał kard. Tagle.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, POMOC

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg