Co możemy zrobić dla naszych sióstr i braci w Tacloban? Jaką gorącą linię pomocy możemy dla nich uruchomić? Powinno to być przesłanie wiary, które powinniśmy usłyszeć” – powiedział kard. Tagle, metropolita Manili.
O solidarność z ofiarami i jedność w wierze zaapelował także, wobec przelewających się przez Filipiny w ostatnim czasie kataklizmów, kard. Luis Antonio Gokim Tagle. „To obraz masowej destrukcji w Tacloban. Trudno wyobrazić sobie 10 do 15 stóp (3 do 4,5 m) przypływającej wody, dochodzącej do drugiego piętra budynków. Można usłyszeć głosy ludzi: pomóżmy sobie nawzajem! Co możemy zrobić dla naszych sióstr i braci w Tacloban? Jaką gorącą linię pomocy możemy dla nich uruchomić? Powinno to być przesłanie wiary, które powinniśmy usłyszeć” – powiedział kard. Tagle.
Wzywając do solidarności metropolita Manili wspomniał jednak, że prócz kataklizmów naturalnych kraj zalewany jest falą politycznej korupcji w filipińskim rządzie. „Przez przekaz wiary musimy być mostem solidarności, jednością, wspólnotą z pokornymi i głodnymi. A w tych momentach szczególnie z cierpiącymi i ofiarami różnych kataklizmów, nie tylko naturalnych, ale także codziennej korupcji, walki o władzę i oszustwa” – dodał kard. Tagle.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.