Wielki smutek

O wielkim smutku w związku z piątkowymi wydarzeniami w kościele św. Augustyna mówił ks. Sebastian Wawrzyński, jeden z wikarych tej parafii.

Po niedzielnej Mszy świętej w kościele św. Augustyna księża odczytali wiernym oświadczenie kurii w sprawie piątkowych wydarzeń. Ks. Sebastian Wawrzyński mówił o swoim smutku w związku z tym, co się wydarzyło. Potwierdził, że miał to być bardzo kameralny pokaz mody ślubnej, a zaufanie księdza proboszcza zostało nadużyte.

Poinformował również, że nie doszło do profanacji Najświętszego Sakramentu - został na ten czas zabrany z tabernakulum. Nikt z organizatorów i uczestników pokazu nie miał również dostępu do prezbiterium. Choć i tak - dodał - nie powinno do tego dojść.

Prosił o modlitwę za parafię i pracujących tam księży.

Od środy 6 listopada trwa planowana od roku parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Z pielgrzymami wyjechali ks. proboszcz i dwóch wikarych. W parafii pozostało dwóch księży.

W piątek 8.11 wieczorem w kościele pw. św. Augustyna odbył się zamknięty pokaz mody. Modelki defilowały nawą główną, przebierały się w zakrystii (w internecie pojawiły się ich zdjęcia pod wiszącym tam krucyfiksem, które wielu zbulwersowały). Przejście z zakrystii do kościoła nie wymaga wejścia do prezbiterium.

W sobotę wieczorem w tej sprawie wydała oświadczenie kuria warszawska i księża parafii św. Augustyna. Napisano w nim m.in.: "księża pracujący w par. św. Augustyna wraz z Kurią Warszawską wyrażają ubolewanie, iż doszło do tego rodzaju wydarzenia, przepraszają wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tym wydarzeniem urażeni oraz oświadczają, że zdecydowanie są przeciwni organizowaniu takich prezentacji w kościołach i innych miejscach sakralnych."

Pełny tekst oświadczenia TUTAJ

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg