Franciszek: Bóg czeka na wszystkich, bo jest dobry

O spotkaniu z Bogiem i przedstawianiu mu naszych próśb mówił dziś papież do tysiąca włoskich pielgrzymów z regionu Ligurii. Przybyli oni z okazji dobiegającego już końca Roku Wiary.

„Każdy z was niesie coś w sercu: jakieś pragnienie, jakiś problem, jakąś trudność; ma coś do powiedzenia Panu Bogu – powiedział Franciszek. – Skorzystajcie z tych dni spędzonych tutaj, by znaleźć dla nich rozwiązanie i zbliżyć się do Pana. On czeka na was zawsze, czeka na nas wszystkich, bo jest dobry. A kiedy pielgrzymuje się, to właśnie po to, by wzrastać w wierze i spotkać Pana. Bo jest to spotkanie z Panem, spotkanie duchowe, które pomaga nam iść dalej drogą życia. Takie mają być te dni pielgrzymki: z radością, że jesteście razem, ale zawsze z Panem. Nie zapominajcie o Nim. Także podczas pielgrzymki trzeba koniecznie kołatać do Bożego Serca w tak licznych potrzebach, jakie mamy. Korzystajcie z tej okazji, Pan zawsze nas słucha. Może znajdzie inne rozwiązanie, niż to, o które prosimy, ale wysłuchuje nas zawsze”.

Z kolei na Twitterze papież Franciszek dziś zapisał: "Trzeba, aby nasze życie było skoncentrowane na tym, co istotne: na Jezusie Chrystusie. Wszystko inne jest wtórne"


 
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg