Łódzka kuria o wywiadzie ks. Bochyńskiego

Łódzka kuria oświadczyła, że ks. Ireneusz Bochyński wywiadu dotyczącego pedofilii udzielił bez zgody przełożonych. Przypomniała również, że w sprawie pedofilii kieruje się dokumentami Konferencji Episkopatu Polski.

Ks. Bochyński złożył pisemne wyjaśnienia abpowi Markowi Jędraszewskiemu i nie wypowiada się dla mediów.

Kuria Metropolitalna Łódzka poinformowała w oświadczeniu przekazanym Katolickiej Agencji Informacyjnej, że ks. Ireneusz Bochyński udzielił wywiadu bez zgody swoich przełożonych, czym "złamał Normy Konferencji Episkopatu Polski dotyczące występowania duchownych i osób zakonnych oraz przekazywania nauki chrześcijańskiej w audycjach radiowych i telewizyjnych".

Jednocześnie kanclerz kurii, ks. Zbigniew Tracz oświadczył, że Kuria w sprawie pedofilii kieruje się dokumentami Episkopatu Polski: "Wytyczne dotyczące wstępnego dochodzenia kanonicznego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej osiemnastego roku życia wraz z Aneksami. Prewencja nadużyć seksualnych wobec dzieci i młodzieży i osób niepełnosprawnych w pracy duszpasterskiej i wychowawczej Kościoła w Polsce".

Ks. Ireneusz Bochyński, rektor kościoła Panien Dominikanek w Piotrkowie Trybunalskim udzielił 18 października wywiadu portalowi ePiotrkow.pl "Odważnie i kontrowersyjnie o pedofilii w Kościele". Wypowiadał się w nim m.in. na temat wczesnej inicjacji seksualnej i relacji między dorosłymi a dziećmi. Jedna z kwestii dotyczyła domniemanego prowokowania zachowań pedofilskich przez dzieci.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PEDOFILIA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg