Kurs chorału gregoriańskiego

W najbliższą sobotę, 9 listopada, rozpocznie się w Łodzi kurs chorału gregoriańskiego. Jest on organizowany z inicjatywy Komisji do Spraw Liturgii i Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej.

Od kilku lat w wakacje miłośnicy chorału gregoriańskiego spotykali się w Łodzi na specjalnych warsztatach. W trakcie kilku dni mogli lepiej poznać ten sposób śpiewania i się nim zachwycić. Teraz będzie okazja, aby kontynuować naukę w ciągu roku. Jednak jak podkreśla organizator kursu, ks. Grzegorz Kopytowski, tym razem w spotkaniach może wziąć udział każdy.

W trakcie zajęć, które będą odbywać się raz w miesiącu, uczestnicy będą mieli okazję poznać chorał gregoriański od strony teoretycznej jak i praktycznej.

Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów. Zainteresowani mogą się zapisywać poprzez stronę: www.szkolachoralu-lodz.pl. Kurs będzie odbywać się w Instytucie Teologicznym w Łodzi.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.