Uratowany od śmierci został biskupem

O niezwykłych okolicznościach urodzin bp. Andrew H. Cozzensa donosi czasopismo diecezji archidiecezji Saint Paul and Minneapolis w USA, The Catholic Spirit".

11 października Papież Franciszek mianował tego 45-letniego kapłana, wykładowcę teologii sakramentów biskupem pomocniczym tej właśnie archidiecezji.

W wypowiedzi dla diecezjalnego czasopisma licząca obecnie 69 lat matka biskupa wspomina, że kiedy była z nim w piątym miesiącu ciąży odczuła silne bóle. Zorientowała się, że są to już regularne bóle porodowe. Mąż odwiózł ją do szpitala, gdzie udało się powstrzymać akcję porodową. Jednak następnego dnia jeden z lekarzy tłumacząc, co się wydarzyło przestrzegł ją, że płód jest zdeformowany i że najlepiej było by "przerwać ciążę". Odpowiedziała: "To nasze dziecko, i przyjmiemy to, co daje nam Bóg". Na te słowa lekarz odmówił dalszej nad nią opieki, a inny doktor zatroszczył się o szczęśliwe urodzenie dziecka. Wręcz założył się ze swoim kolegą, że dziecko urodzi się zdrowe i zakład ten wygrał.

Jedynym problemem jaki nowemu biskupowi pozostał z okresu prenatalnego jest skłonność do alergii i astma. Już jako czteroletnie dziecko, przebywając w szpitalu na leczeniu odczuł on pragnienie poświęcenia się Bogu. Marzenie to zrealizował w wieku 29 lat, 31 maja 1997 roku, kiedy został kapłanem archidiecezji Saint Paul and Minneapolis.

Bp Cozzens w jedynym ze swych wystąpień:

Rediscover Faith Bishop-elect Andrew Cozzens at the 2013 Rediscover: Catholic Celebration

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABORCJA

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.