Do ratyfikowania przez USA traktatu o handlu bronią, a także pogłębienia negocjacji z Iranem w kwestii rozwijania przez ten kraj programu nuklearnego wezwał bp Richard Pates.
Przewodniczący komisji sprawiedliwości i pokoju amerykańskiego episkopatu skierował w tej sprawie specjalny list do sekretarza stanu Johna Kerry’ego.
„Dialog z Iranem jest podstawowym wymaganiem, by wykuć pokojową drogę na przyszłość” – napisał hierarcha. Odnosząc się z kolei do wspomnianego wcześniej traktatu stwierdził, że wspólnota narodów musi uregulować w jakiś sposób międzynarodowy transfer broni. „W czasie moich wizyt solidarności w krajach Ameryki Łacińskiej i u narodów afrykańskich przedstawiciele Kościoła i liderzy organizacji społecznych często opowiadali mi o niewyobrażalnym cierpieniu ludzi, które jest konsekwencją nieuregulowanego przepływu broni” – napisał bp Pates.
Hierarcha przypomniał także wielokrotnie przedstawiane stanowisko Stolicy Apostolskiej i episkopatu USA, że w odniesieniu do Iranu ponad akcją wojskową powinno się znaleźć rozwiązanie dyplomatyczne. Akcja militarna mogłaby mieć bowiem nieprzewidywalne i dramatyczne konsekwencje dla całego regionu.
Dotychczasowego proboszcza w Białym Borze i kustosza tamtejszego sanktuarium.
„Błogosławiony, kto nie stracił nadziei” to temat V Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych.
Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.
Gotowość do przyjęcia w Watykanie przedstawicieli Rosji i Ukrainy na potrzeby negocjacji.
Leon XIV przyjął na audiencji w Castel Gandolfo prezydenta Ukrainy.
Papież podczas Eucharystii w ekologicznej farmie w Castel Gandolfo.
Papież Leon XIV kieruje słowa, które poruszają sumienia i budzą nadzieję.
Władze rodzinnej miejscowości Leona XIV zamierzają kupić dom, w którym spędził dzieciństwo.
Impuls do realizacji projektu pochodził od Żandarmerii Watykańskiej.