Ks. Gil: Nie skrzywdziłem tych dzieci

– Nie skrzywdziłem tych dzieci. A jeżeli je skrzywdziłem, to tylko w takim wymiarze, że być może za bardzo zaufałem. Jeżeli komuś bardzo na tym zależy, aby zniszczyć moje życie, to i tak znajdzie na to sposób – mówi ks. Wojciech Gil w ekskluzywnym wywiadzie dla TVP Info.

Fragment rozmowy wyemitował dzisiejszy Teleekspres. Polski misjonarz michalita, oskarżany o czyny pedofilskie na Dominikanie, ks. Wojciech Gil, udzielił wywiadu TVP Info. Cała rozmowa zostanie wyemitowana dziś o godz. 19.57. w specjalnym wydaniu serwisu. – Nie skrzywdziłem tych dzieci. A jeżeli je skrzywdziłem, to tylko w takim wymiarze, że być może za bardzo zaufałem tym ludziom na Dominikanie. Jeżeli komuś bardzo na tym zależy, aby zniszczyć moje życie, to i tak znajdzie na to sposób – mówi ks. Wojciech Gil.

Obecnie ksiądz Wojciech Gil jest poszukiwany przez prokuraturę na Dominikanie za domniemane czyny pedofilskie wobec trójki dzieci. Zarzuty pod jego adresem pojawiły się pod koniec maja, gdy duchowny był na wakacjach w Polsce. Jednak dopiero przed tygodniem prokuratura z Dominikany zwróciła się do Polski z informacją, że prowadzi śledztwo wobec dwóch polskich obywateli w związku z podejrzeniem seksualnego wykorzystywania przez nich osób nieletnich.

Dziennikarza TVP Info Piotra Krysiaka zapewnia z całą stanowczością, że nie molestował tych dzieci. Dlatego uważa, że nie ma powodu, aby przepraszać: "Jeżeli przepraszam, to przepraszam za moją naiwność i brak odpowiedzialności w tym, że za bardzo tym ludziom zaufałem. Nie skrzywdziłem tych dzieci. A jeżeli je skrzywdziłem, to tylko w takim wymiarze, że być może za bardzo zaufałem tym ludziom na Dominikanie". Duchowny jest świadom, że przez wiele osób został już osądzony. – "Jeżeli komuś bardzo na tym zależy, aby zniszczyć moje życie, to i tak znajdzie na to sposób. Moje życie się nie kończy tu. Moje życie kończy się gdzie indziej" – dodaje ksiądz. Jego zdaniem cała sprawa jest zemstą gangów narkotykowych, które chcą go skompromitować.

«« | « | 1 | » | »»
 • Misio
  04.10.2013 18:34
  Dlaczego w tak krótkim artykule aż trzy razy powtarzana jest ta sama wypowiedź? Gdyby nie to, cały tekst zamknąłby się chyba w trzech zdaniach!
 • T
  04.10.2013 19:08
  Film "POLOWANIE" koniecznie do obejrzenia dla fanów sensacji pedofilskich.
 • Savonarola
  04.10.2013 22:16
  Moze to dzieci skrzywdzily ksiedza Gila? Tchorzliwy ksiadz uciekl z Dominikany pod opiekuncze skrzydelka katolickiej ojczyzny i przed sadem nie stanie.Dzieki takiej postawie pedofile garna sie do seminariow,bo w razie czego,Kosciol zawsze wezmie ich w opieke.W gore serca,nie pozwolimy na taki obrzydliwy zamach na swiety Kosciol Chrystusowy,a z ksiedza Gila, w nagrode za cierpienia i bohaterska postawe zrobimy opiekuna ministrantow w jakiejs podtarnowskiej wsi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.