Radom chce rad parafialnych

W diecezji radomskiej rozpoczęły się konsultacje w sprawie opracowania statutu działalności rad parafialnych. Są w Polsce diecezje, w których takie rady są niemal w każdej parafii. Najmniej tego typu ciał doradczych jest w diecezjach łódzkiej, kieleckiej i właśnie radomskiej.

„Boimy się trochę tego – mówi bp Henryk Tomasik. – Potrzebne jest dorastanie do tego i budowanie wzajemnego zaufania, ale oczywiście błędem byłoby traktowanie rady parafialnej jako instancji tylko kontrolującej księdza proboszcza. Ważne jest, żeby pogłębiało się nasze wzajemne zaufanie, ale także wspólne poczucie odpowiedzialności za Kościół i parafię” – stwierdził ordynariusz radomski. Od kilku lat wzrasta liczba parafii, w których obecne są rady duszpasterskie.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.