UE zachowuje się jak nastolatek

Unia Europejska zachowuje się jak nastolatek, który doświadcza ograniczeń moralności i potrzebuje chrześcijańskiego wychowania. Europa nie została zbudowana na homoseksualnych parach, ale na poszanowaniu ludzkiej godności – oświadczył abp Światosław Szewczuk, zwierzchnik greckokatolickiej Cerkwi na Ukrainie.

Zwierzchnicy tamtejszych Kościołów popierają integrację tego kraju z Unią Europejską, odrzucają jednak ultimatum Wspólnoty, która uzależnia ten proces od przyznania homoseksualistom większych uprawnień, a w szczególności zniesienia zakazu propagowania homoseksualizmu.

Ukraińscy zwierzchnicy religijni zdecydowanie się temu sprzeciwiają. W połowie września wystosowali nawet w tej sprawie wspólny apel do parlamentu. Ostrzegają, że jakakolwiek liberalizacja prawa w tym zakresie byłaby w istocie promocją homoseksualizmu. W tej kwestii wypowiedział się również cytowany już abp Szewczuk. W wywiadzie dla agencji CNS powiedział on, iż błędem jest sądzić, że trzeba opowiedzieć się za tymi wypaczeniami, by osiągnąć europejski dobrobyt.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg