Jasna Góra: Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich

Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów Szkół Katolickich odbyła się dziś na Jasnej Górze. Spotkanie stanowiło przygotowanie do nowego roku szkolnego i III Tygodnia Wychowania.

Na tegoroczne motto pracy w szkołach wybrane zostały słowa papieża Franciszka o tym, że wiara i miłość do Jezusa pomagają budować prawdziwe i głębokie relacje międzyludzkie.

Bp Wojciech Polak, sekretarz Episkopatu Polski, mówił o wychowaniu do wiary i o odpowiedzialności nauczycieli za jej dojrzałe kształtowanie, do czego nawiązuje także tegoroczny list Episkopatu na rozpoczęcie roku szkolnego. „Szczególną wartością, w oparciu o którą i do której należy wychowywać młode pokolenie, jest wiara” – podkreślił biskup Polak.

Z kolei ks. Zenon Latawiec, przewodniczący Rady Szkół Katolickich, zaznaczył, że w Polsce wciąż potrzebna jest praca nad formowaniem świadomości o potrzebie wychowywania. Temu służyć będzie m.in. III Tydzień Wychowania, który odbędzie się od 15 do 21 września. „Szkoły mają formować osobowość człowieka, pokazywać mu wartości życia, które są bardzo ważne, szczególnie w dzisiejszym świecie” – powiedział ks. Latawiec.

Dyrektorzy modlili się w intencji polskiej oświaty o zaprzestanie ciągłych reform i zmian rujnujących szkolnictwo i system wychowania. W Polsce mamy już prawie 600 szkół katolickich różnego szczebla.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama