O rewizję polityki socjalnej i o przejrzystość budżetu Trynidadu i Tobago zaapelował tamtejszy arcybiskup Joseph Harris.
Według hierarchy rząd jeszcze przed ogłoszeniem nowego budżetu zaplanowanym na początek września, powinien poważnie zastanowić się „nad programami socjalnymi, które rzeczywiście pomogłyby krajowi”. W opinii metropolity stołecznego Port of Spain obecna polityka socjalna kraju oparta jest raczej na dawaniu ryby, niż wędki, a tymczasem trzeba uczyć najuboższych obywateli, co robić, by wyjść z trudnej sytuacji materialnej.
„Rząd daje ludziom pieniądze, nie ucząc ich zarabiać; w ten sposób nie widzą oni tej prostej zależności – podkreślił abp Harris. – Zbliża się 51. rocznica uzyskania niepodległości przez Trynidad i Tobago. Tylko czy wśród śpiewów i radości nie zginą sprawy naprawdę ważne? Niepokojące jest też to, że od dwóch lat, mówi się o tym, ile milionów wydano na politykę socjalną, ale nikt nie mówi konkretnie na co i jakie to przyniosło efekty” – dodał duchowny, zwracając tym samym uwagę na konieczność rozliczenia budżetu.
Apel hierarchy wpisuje się w tematykę, która była przedmiotem rozmów podczas niedawnego spotkania prezydenta Trynidadu i Tobago z Papieżem Franciszkiem w Watykanie. Dyskutowano wówczas również nad polityką socjalną oraz możliwym zaangażowaniem w jej poprawę mniejszościowego tam Kościoła katolickiego.
Papież potwierdził swoją bliskość i solidarność z ludnością palestyńską
Potwierdza: chce wziąć udział w obchodach 1700. rocznicy Soboru Nicejskiego.
Jedność między wierzącymi w Chrystusa jest jednym ze znaków Bożego daru pocieszenia.
To odpowiedź na prośbę Leona XIV, by „działać, jak najszybciej”.
Przebywający na urlopie Papież zatwierdził dziś kilka ważnych nominacji.
We wtorek rano Leon XIV odprawił Mszę św. w kaplicy posterunku karabinierów w Castel Gandolfo.
Poświęcił czas na indywidualną rozmowę z każdą z nich i wspólną modlitwę.