Benedykt XVI odwiedził Castel Gandolfo

Po raz pierwszy od swego powrotu do Watykanu 2 maja emerytowany papież Benedykt XVI odwiedził w niedzielę podrzymską rezydencję w Castel Gandofo - podała agencja ANSA. Trzy dni wcześniej był tam jego następca Franciszek.

Według źródeł, na które powołuje się włoska agencja, Benedykt XVI pojechał do Castel Gandolfo w niedzielę po południu. Towarzyszyły mu kobiety, prowadzące od lat jego gospodarstwo domowe. Podczas swej trzygodzinnej wizyty papież emeryt spacerował po ogrodach wielkiej papieskiej rezydencji, wysłuchał też dedykowanego mu koncertu fortepianowego; wieczorem powrócił do Watykanu.

15 sierpnia, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Castel Gandolfo odwiedził papież Franciszek. Odprawił mszę w miejscowym kościele i spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.

Letnia rezydencja papieży po raz pierwszy w tym roku stoi jednak latem prawie cały czas pusta. Benedykt XVI był w niej tylko raz, a Franciszek - dwa razy w ciągu miesiąca. Żaden z papieży, ani emerytowany, ani obecny, nie spędza tam wakacji. Papież Bergoglio zrezygnował z urlopu i pracuje w Watykanie.

Benedykt XVI spędził w Castel Gandolfo dwa miesiące po swej abdykacji 28 lutego. Po powrocie do Watykanu zamieszkał w dawnym budynku klasztornym w Ogrodach Watykańskich. Odwiedza go tam czasem Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama