Watykan wspiera światową współpracę edukacyjną na rzecz solidarności

Papieska Akademia Nauk propaguje międzynarodową współpracę edukacyjną dla budowania społeczeństwa bardziej ludzkiego dzięki wartościom braterstwa i solidarności.

Okazją do promocji tego projektu była wczorajsza papieska audiencja dla piłkarskich reprezentacji Włoch i Argentyny. Jej dwóch uczestników, mianowicie kapitanowie obu drużyn Leo Messi i Gigi Buffon, wzięło udział w konferencji prasowej informującej o tej inicjatywie. 

Jak wyjaśnił jeden z odpowiedzialnych za realizację projektu, prof. Enrique Palmeyro, chodzi o stworzenie rodzaju światowej sieci szkół różnych szczebli, państwowych i prywatnych. Dzięki temu można by dokonywać wzajemnej wymiany i współpracy w zakresie propozycji pedagogicznych, socjalnych i środowiskowych. Jednocześnie zapewniłoby to ubogiej młodzieży lepszy dostęp do edukacji.

Pierwowzorem projektu promowanego przez Papieską Akademię Nauk są inicjatywy powstałe w Argentynie: „Szkoła Bliskich” (Escuela de Vecinos) i „Szkoły Siostrzane” (Escuelas Hermanas). Wspierał je m.in. ówczesny arcybiskup Buenos Aires kard. Jorge Bergoglio. W ramach promocji symbolicznie wpisano internetowo pierwsze dwie szkoły, włoską i argentyńską, do tworzonej w ten sposób światowej sieci współpracy edukacyjnej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama