Kościół na Kubie postuluje polepszenie relacji tego kraju ze Stanami Zjednoczonymi. Odnośny artykuł ukazał się w należącym do hawańskiej archidiecezji miesięczniku Espacio Laical.
W artykule redakcyjnym zwraca się uwagę, że od stanu relacji amerykańsko-kubańskich zależy dobrobyt wyspiarskiego kraju. „Troska o suwerenność nie zmusza nas do rezygnacji z korzyści, jakie może przynieść Kubańczykom normalizacja stosunków ze Stanami Zjednoczonymi – czytamy w edytorialu. – Wręcz przeciwnie, jesteśmy wezwani, by osiągnąć tu polityczną korzyść, unikając związanych z tym niebezpieczeństw”.
Redakcja katolickiego czasopisma wyraża ubolewanie, że Waszyngton ciągle uznaje Kubę za kraj wspierający terroryzm. Ma to usprawiedliwiać wrogą politykę USA wobec sąsiada. Jednak nie powinno to zniechęcać Kuby do prowadzenia aktywniejszej polityki zagranicznej w regionie. Autorzy artykułu zachęcają też władze w Hawanie do większej integracji z Ameryką Łacińską za pośrednictwem organizacji regionalnych, co byłoby uzupełnieniem relacji ze Stanami Zjednoczonymi.
Franciszek przyjął przedstawicieli Dykasterii ds. Komunikacji.
Myślimy o krajach, które tak bardzo cierpią: udręczona Ukraina, Palestyna, Izrael...
To międzyreligijny kompleksu w Abu Zabi w ZEA, który mieści kościół, meczet i synagogę.
Wówczas nie będzie przygotowany do stawiania czoła wyzwaniom i nie odpowie na "wołanie ludzkości".
Ojciec Święty spotkał się z franciszkaniami, którzy obecnie w niej spowiadają.