Zdrowie jest prawem wszystkich dzieci Bożych

Kościół w Brazylii poparł społeczny projekt ustawy zwanej „Zdrowie +10”. Chodzi o przeznaczenie 10 proc. dochodu narodowego na publiczną ochronę zdrowia, czyli sektora, który najbardziej odczuwa obecny kryzys. Był to jeden z postulatów wysuwanych podczas ulicznych manifestacji, jakie przetoczyły się ostatnio przez Brazylię.

„Nasz wysiłek pokazuje, że zdrowie jest prawem wszystkich dzieci Bożych, szczególnie w środowiskach najbardziej zagrożonych” – stwierdził sekretarz brazylijskiego episkopatu.

Bp Leonardo Steiner zaprezentował ponad 865 tys. podpisów, jakie na rzecz projektu zebrał Kościół. Zostaną one dołączone do podpisów zbieranych przez pomysłodawców ustawy i inne podmioty społeczne. Aby projekt mógł trafić do parlamentu potrzebnych jest milion czterysta tysięcy podpisów. Ambicją inicjatorów jest zebranie niemal dwóch milionów.

Jak zwrócono uwagę podczas konferencji prasowej, poparcie Kościoła dotyczy nie tylko słuszności postulatu 10 proc. dochodu na ochronę zdrowia, ale także samej mobilizacji społecznej, która ujawniła obywatelską podmiotowość Brazylijczyków.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama