Kończy się Przystanek Jezus

W tym roku Przystanek Jezus musiał zmienić swoją konwencję, bo organizatorzy woodstockowego festiwalu wyznaczyli mu miejsce poza głównym polem.

Czternasta edycja Przystanku Jezus dobiega końca. Od 28 do 4 sierpnia odbyła się największa akcja ewangelizacyjna w zachodniej Polsce. Przesłanie tegorocznego Przystanku brzmiało: „Bóg jest dobry – Jezu ufam Tobie”.
Zanim rozpoczęło się głoszenie Jezusa ewangelizatorzy przez trzy dni przygotowywali się podczas rekolekcji prowadzonych przez bp. Edwarda Dajczaka. – Czas najpiękniejszych przemian w Kościele zawsze był czasem kryzysu. Nie trzeba więc płakać, ale słuchać uważnie, co dzisiaj mówi Jezus do Kościoła –­ powiedział biskup tuż przed rozesłaniem ewangelizatorów na woodstockowe pole.

W tym roku w Przystanku Jezus bierze udział dokładnie 789 osób. Wśród nich jest 89 księży, 103 kleryków i 48 sióstr zakonnych. Ich motywacją wzięcia udziału w PJ były różne, ale wspólną cechą jest ogromne pragnienie opowiadania o Miłości Boga.

Sam dopiero niedawno przeżyłem nawrócenie. To doświadczenie bliskości i miłości Boga sprawiło, że chcę, aby inni też to przeżyli – mówił Karol Okniński z warszawskiej wspólnoty „Woda żywa”.

– Chcę już teraz, chociaż nie mam jeszcze święceń, iść z Dobrą Nowiną do młodych ludzi. Chcę im mówić, że Jezus ich kocha, że ma dla nich wspaniałe życie, że daje prawdziwe szczęście – powiedział salezjanin Krzysztof Trojanowski z Krakowa, kleryk czwartego roku.

Tradycyjnie na rozpoczęcie ewangelizacji, 30 lipca, bp Edward Dajczak pobłogosławił krzyż na polu festiwalowym. – To znak Boga oddającego życie za każdego człowieka. Ten symbol przewodzi nam również w wyjątkowym w czasie akcji ewangelizacyjnej – mówił biskup.

W tym roku Przystanek Jezus z konieczności musiał zmienić swoją konwencję. Stało się to z tego powodu, że organizatorzy woodstockowego festiwalu wyznaczyli przystankowi miejsce poza głównym polem. Ks. Artur Godnarski, organizator PJ, widzi jednak w tym pewną szansę. – To okazja, by pójść między ludzi, a to daje okazję szukania bezpośredniej rozmowy, często bardzo trudnej. Spełnia się obietnica Pana, który mówi: nie martwcie się, co macie mówić – tłumaczył organizator. – Chcemy mówić o Jezusie. On jest centrum naszego głoszenia. Osobiste spotkanie z Bogiem zmienia całą optykę i tego spotkania potrzeba wszystkim, nam księżom, ewangelizatorom i ludziom, do których idziemy – dodał ks. Godnarski.

Od samego początku, czyli od roku 1999 Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus organizowana jest przez Katolickie Stowarzyszenie w Służbie Nowej Ewangelizacji, Wspólnota Świętego Tymoteusza z Gubina. Głównym celem Przystanku Jezus jest zaprezentowanie uczestnikom Festiwalu Przystanek Woodstock osoby Jezusa Zmartwychwstałego, jedynego Pośrednika i jedyne Źródło Zbawienia.


 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama