Kościół katolicki w Korei poważnie zaniepokojony

"Kościół katolicki w Korei jest poważnie zaniepokojony" – powiedział przewodniczący komisji tamtejszego episkopatu ds. obrony życia, komentując wyroki z zawieszeniem, wydane przez sąd w mieście Daejeon na czterech lekarzy aborcjonistów. Dokonali oni ponad 400 nielegalnych aborcji.

"Wymiar sprawiedliwości popełnił błąd, nie respektując prawa. Tymczasem sąd powinien był potwierdzić jego autorytet, stosując je zgodnie z jego duchem ochrony nienarodzonych" – dodał bp Linus Lee Seong-Hyo.

Według koreańskiego episkopatu i działaczy pro-life wspomniany wyrok to lekceważenie prawa, które przestaje być skuteczne jako środek prewencyjny. W Korei Południowej aborcja jest legalna tylko w razie poważnego zagrożenia życia matki, gwałtu, kazirodztwa czy wykrycia ciężkich wad rozwojowych u dziecka. Możliwa jest jedynie do 24 tygodnia ciąży. W każdym innym przypadku dokonującemu aborcji grozi kara do dwóch lat więzienia. Mimo to nielegalne aborcje są tam częste.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.