Zakończył się 64. Tydzień Ewangelizacyjny

Dzięwięęć spotkań ewangelizacyjnych dla młodzieży i dorosłych, 18 spotkań ewangelizacyjnych dla dzieci, 50 seminariów, 10 wykładów biblijnych, 4 cykle warsztatowe, 8 koncertów z przesłaniem złożyło się na zakończony 64. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie.

We wszystkich punktach programu codziennie udział brało około 2-3 tys. osób – informują organizatorzy z Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego. Tydzień Ewangelizacyjny rozpoczął się 9 lipca i zakończył 15 lipca. W tym roku hasłem tego jednego z największych luterańskich spotkań w Europie był „Czas zmian”. Spotkania ewangelizacyjne dla młodzieży i dorosłych prowadził dr Alvern Steeg – misjonarz, pastor z wieloletnim doświadczeniem, dyrektor ds. zagranicznych w Międzynarodowym Instytucie Przywództwa w Santa Rosa w Kalifornii. „Badajmy swoje życie i pozbywajmy się tego, co sprawia, że jesteśmy takimi byle jakimi chrześcijanami pozbawionymi pasji, zaangażowania, niewrażliwymi na poruszenia serca i duszy – zachęcał swoich słuchaczy gość z USA.

W ramach Tygodnia Ewangelizacyjnego odbyły się programy dla dzieci, młodzieży, małżeństw, osób starszych oraz całych rodzin. Imprezę wypełniło 9 dni wykładów, seminariów, koncertów i spotkań ewangelizacyjnych.

Po raz pierwszy w historii TE ewangelizacje dla młodzieży i dorosłych były transmitowane przez internet.

Coroczne tygodniowe spotkania ewangelizacyjne na Śląsku Cieszyńskim mają już swoją długoletnią tradycję. Początkowo odbywały się przez 8 lat na Górnym Śląsku, do roku 1958, kiedy rozpoczęto organizować je na terenie Diakonatu Ewangelickiego " Eben-Ezer" w Dzięgielowie.

W najbliższą niedzielę w Zelowie rozpocznie się druga wakacyjna edycja Tygodnia Ewangelizacyjnego, a w sierpniu kolejna w Mrągowie, których także organizatorem jest Centrum Misji i Ewangelizacji Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg