Papież: Chrześcijanin nie może być antysemitą

«Ze względu na nasze wspólne korzenie chrześcijanin nie może być antysemitą!». Powiedział to stanowczo Papież Franciszek, przyjmując w poniedziałek 24 czerwca członków Międzynarodowego Komitetu Żydowskiego ds. Konsultacji Międzyreligijnych.

Papież przywitał ich jako «starszych braci» oraz słowem szalom, «drogim również tradycji chrześcijańskiej», a następnie nawiązał do ponad czterdziestoletniego okresu «regularnego dialogu», prowadzonego przez Komisję ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem, której obecnym przewodniczącym jest kard. Kurt Koch.

W tym okresie odbyło się aż 21 spotkań, «które przyczyniły się do umocnienia wzajemnego zrozumienia oraz więzi przyjaźni między żydami i katolikami».

Franciszek przypomniał też, iż w pierwszych miesiącach swojego pontyfikatu «spotkał się już z wybitnymi przedstawicielami świata żydowskiego» oraz że w latach swojej poprzedniej posługi jako arcybiskup Buenos Aires «z radością utrzymywał więzi szczerej przyjaźni z reprezentantami świata żydowskiego. Wzbogaciliśmy się - powiedział w związku z tym - wzajemnie poprzez spotkania i dialog, w postawie wzajemnej akceptacji, i to pomogło nam wzrastać jako ludzie i jako wierzący». Tak samo, dodał, dzieje się «w wielu częściach świata i te więzi przyjaźni stanowią podstawę dialogu, który rozwija się na poziomie oficjalnym». Dlatego zachęcił do «stawiania dalszych kroków» na tej drodze z włączeniem w to «również młodych pokoleń».

Kolejne spotkanie Komitetu z Komisję ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem odbędzie się w październiku w Madrycie a jego tematem będzie: "Wyzwania dla wiary we współczesnym społeczeństwie".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • katolik
  24.06.2013 23:10
  Życie na ziemi to nieustanna walka. Walka z diabłem, pokusami, z lenistwem i wadami.
  Armagedon trwa od 26 X 2009. Koniec świata może być w każdej chwili. Pomyśl o wieczności. Masz do wyboru niebo albo piekło.
  Nie dbasz o zbawienie duszy?
  http://tradycja-2007.blog.onet.pl/
 • hg
  24.06.2013 23:49
  Papież chce być świętszy od św. Pawła. W 1 Tes 2:15,16 pisze Paweł o Żydach, że są "Bogu niemili i wszystkim ludziom przeciwni"
 • ,as
  24.06.2013 23:51
  1 Tes 2:15,16 pisze Paweł o Żydach, że są "Bogu niemili i wszystkim ludziom przeciwni"
 • ~ad
  25.06.2013 15:47
  Zadziwiająca jest ta miłość Watykanu do żydów, którzy niszczą wszystkie kraje i ich obywateli. Całe szczęście coraz więcej osób się budzi i wie o co w tym wszystkim chodzi. Nie ma nic ukrytego co by nie miał być ujawnione.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.