Globalna adoracja

Taka adoracja odbędzie się po raz pierwszy w dziejach Kościoła. 2 czerwca o godz. 17.00 czasu rzymskiego we wszystkich katedrach na świecie (i w wielu innych kościołach) rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Potrwa godzinę.

Na wyspach Pacyfiku będzie to godzina 5 rano, w Wietnamie 22.00, a na przykład na Papui Nowej Gwinei 1 lub 2 w nocy. W Polsce, tak samo jak w Rzymie, 17:00. Temat adoracji to: "Jeden Pan, jedna wiara". Ma on podkreślić głęboką jedność cechującą to wydarzenie.

W Watykanie na miejsce adoracji obrano Bazylikę św. Piotra. Podczas adoracji Ojciec Święty papież Franciszek prosi o modlitwę w dwóch intencjach:

1. Za Kościół na całym świecie, dziś zjednoczony na adoracji Najświętszego Sakramentu. Niech Pan czyni go zawsze posłusznym Słowu Bożemu, aby ukazywał się światu zawsze jako "chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany" (Ef 5,27). Oby Słowo zbawcze przez wierne głoszenie rozbrzmiewało jako niosące miłosierdzie i pobudzające do ponownego zaangażowania w miłości, aby nadać sens bólowi, cierpieniu i jako przywracające radość i pogodę ducha.

2. Za tych, którzy w różnych częściach świata doświadczają cierpienia, nowego zniewolenia i są ofiarami wojen, handlu ludźmi, narkotykami oraz pracy niewolniczej; za dzieci i kobiety, znoszące wszelkie formy przemocy. Oby ich ciche wołanie o pomoc obudziło czujność Kościoła, aby wpatrując się w Chrystusa ukrzyżowanego nie zapomniał o wielu braciach i siostrach pozostawionych na pastwę przemocy. I za tych wszystkich, którzy przeżywają niepewność ekonomiczną, szczególnie bezrobotnych, osoby starsze, imigrantów, bezdomnych, więźniów i doświadczających marginalizacji. Niech modlitwa Kościoła i jego czynne dzieło solidarności będzie dla nich pocieszeniem i wsparciem w nadziei, mocą i odwagą w obronie godności człowieka.

 

«« | « | 1 | » | »»
 • jo_tka
  29.05.2013 07:40
  jo_tka
  Również 17:00. Już jest odpowiedź w tekście.
 • Moria
  29.05.2013 10:08
  Moria
  Zalecam kapłanom, zakonnikom, zakonnicom i wiernym świeckim, aby nadal i z jeszcze większym zaangażowaniem starali się ukazywać młodym pokoleniom sens i wartość adoracji oraz pobożności eucharystycznej. W jaki sposób młodzi będą mogli poznać Chrystusa, jeżeli nie zostaną wprowadzeni w tajemnicę Jego obecności? Ucząc się jak młody Samuel słów modlitwy serca, zbliżą się do Boga, On zaś będzie wspomagał ich wzrost duchowy i ludzki oraz ich misyjne świadectwo, które będą składali przez całe swoje życie. Misterium eucharystyczne stanowi bowiem „szczyt ewangelizacji” (Presbyterorum ordinis, 5), ponieważ jest najbardziej wyrazistym świadectwem zmartwychwstania Chrystusa. Życie duchowe potrzebuje milczenia i wewnętrznej bliskości z Chrystusem, aby mogło się rozwijać. Coraz głębsza zażyłość z Panem pozwoli niektórym spośród młodych podjąć posługę akolitów i uczestniczyć aktywniej we Mszy św.; dla chłopców możliwość przebywania w pobliżu ołtarza jest też szczególnie sprzyjającą sposobnością, by usłyszeć wezwanie Chrystusa do bardziej radykalnego naśladowania Go na drodze życia kapłańskiego.

  bł. Jan Paweł II
  LIST EN 1246, VOTRE LOINTAIN
  OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
  Do Biskupa Liege Alberta Houssiau z okazji 750-lecia Święta Bożego Ciała
 • Paweł
  29.05.2013 22:09
  Bardzo dobrze! Ale nie zamykajcie drodzy księża kościołów do następnej takiej okazji. Zachęcajcje, również własnym przykladem, do częstej adoracji. Do wstępowania do kościoła choć na chwilę np. w drodze do szkoły, pracy.
  Wczoraj byłem świadkiem pięknej scenki, jak do kościoła po południu wchodziło jednocześnie kilkoro młodych rodziców z małymi dziećmi.
 • Małgorzata
  31.05.2013 17:08
  bardzo żałuję ,że nie wezmę udziału w tej adoracji....będę w tym czasie w drodze do pracy....adorację uczynię w drodze...
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.