Teksańczycy odzyskują Boże Narodzenie

Już tylko podpisu gubernatora Teksasu wymaga przegłosowany przez stanowy parlament projekt ustawy chroniący tradycyjny sposób obchodzenia w szkołach państwowych Bożego Narodzenia, a także żydowskiego święto Chanuka przed atakami ze strony ateistów.

Dzięki temu - nie ulegając dyktatowi politycznej poprawności - szkoły będą mogły otwarcie mówić o religijnym wymiarze świąt związanych z pamiątką narodzenia Jezusa, a nauczyciele będą życzyli uczniom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia czy Chanuka, nie bojąc się, że zostaną pozwani przez wpływowe organizacje ateistyczne.

Wśród dekoracji świątecznych będą mogły się pojawiać tradycyjne symbole świąt obchodzonych w okresie zimowym, takie jak: bożonarodzeniowa choinka, żłóbek betlejemski czy menora, ale pod warunkiem, że nie będą one faworyzowały tylko jednej religii i uwzględniały także świecki punkt widzenia. Nie mogą także zachęcać do przyjęcia konkretnej wiary.

Wszystko wskazuje na to, że teksański gubernator Rick Perry podpisze projekt ustawy, zwanej Merry Christmas Bill, który stanie się prawem od 1 września tego roku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.