Już tylko podpisu gubernatora Teksasu wymaga przegłosowany przez stanowy parlament projekt ustawy chroniący tradycyjny sposób obchodzenia w szkołach państwowych Bożego Narodzenia, a także żydowskiego święto Chanuka przed atakami ze strony ateistów.
Dzięki temu - nie ulegając dyktatowi politycznej poprawności - szkoły będą mogły otwarcie mówić o religijnym wymiarze świąt związanych z pamiątką narodzenia Jezusa, a nauczyciele będą życzyli uczniom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia czy Chanuka, nie bojąc się, że zostaną pozwani przez wpływowe organizacje ateistyczne.
Wśród dekoracji świątecznych będą mogły się pojawiać tradycyjne symbole świąt obchodzonych w okresie zimowym, takie jak: bożonarodzeniowa choinka, żłóbek betlejemski czy menora, ale pod warunkiem, że nie będą one faworyzowały tylko jednej religii i uwzględniały także świecki punkt widzenia. Nie mogą także zachęcać do przyjęcia konkretnej wiary.
Wszystko wskazuje na to, że teksański gubernator Rick Perry podpisze projekt ustawy, zwanej Merry Christmas Bill, który stanie się prawem od 1 września tego roku.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.
„Organizujemy konferencje i spotkania pokojowe, ale kontynuujemy produkowanie broni by zabijać”.