Niebawem nowy błogosławiony Argentyńczyk

Hierarchowie Argentyny piszą o zmarłym przed stu laty ks. José Gabrielu del Rosario Brochero (1840-1914), który zostanie wyniesiony do chwały ołtarzy 14 września.

„Obecne czasy przynaglają nas, byśmy za przykładem świętych doświadczali słodyczy i umacniającej nas radości ewangelizacji”. Między innymi takie słowa znalazły się w listach biskupów Argentyny po zakończonym spotkaniu tamtejszego episkopatu. Było to pierwsze zebranie plenarne od czasu wyboru kard. Jorge Bergoglio na Papieża.

W dwóch przesłaniach, jednym do wiernych, a drugim do kapłanów, hierarchowie piszą o zmarłym przed stu laty ks. José Gabrielu del Rosario Brochero (1840-1914), który zostanie wyniesiony do chwały ołtarzy 14 września. Podkreślają jego wielkiego ducha umartwienia oraz nadzwyczajną miłość duszpasterską i społeczną, które praktykował, posługując pośród ludności w argentyńskiej prowincji Córdoba.

„Służył najuboższym rolnikom, dzielił z nimi swoje życie i rozwijał w nich wartości ludzkie i religijne. Nigdy nie był chrześcijaninem smutnym, ale znał radość pochodzącą od Jezusa, którą chciał zarażać innych” – napisali biskupi Argentyny.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama