Papież zostanie w Domu Świętej Marty

Papież Franciszek nie ma na razie zamiaru przeprowadzać się do Pałacu Apostolskiego. Poinformował o tym rzecznik Stolicy Apostolskiej, ks. Federico Lombardi.

Ojciec Święty powiedział o tym osobiście na zakończenie porannej Eucharystii sprawowanej w kaplicy Domu św. Marty.

Jak zaznaczył ks. Lombardi papież Franciszek w obecnej fazie ma zamiar pozostać w Domu św. Marty. Przeprowadził się z pokoju, w którym mieszkał dotychczas od czasu konklawe do obszerniejszego mieszkania, normalnie przeznaczonego dla szczególnych gości. Może tam też przyjmować inne osoby, gdyż jest trochę więcej miejsca.

Jednakże na normalną pracę poranną, spotkania z grupami i audiencje dla ważnych osobistości od dłuższego czasu Ojciec Święty wykorzystuje pomieszczenia na drugim piętrze Pałacu Apostolskiego. Są tam Sala Klementyńska, biblioteka prywatna i inne pomieszczenia przeznaczone do tego typu aktywności oficjalnej Ojca Świętego. Jednakże papież Franciszek będzie mieszkał normalnie w Domu Świętej Marty – stwierdził dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.