Nie bój Zespołu

Oburzenie wzbudziła wiadomość o istnieniu Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski. Czy słusznie?

Gdy TVP2 przeprosiła za skandaliczny występ na swojej antenie kabaretu „Limo” – co było skutkiem interwencji posłów z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski – rozległy się głosy oburzenia na fakt istnienia w parlamencie takiego zespołu. Magdalena Środa w komentarzu do Gazety Wyborczej widzi go już jako „komisję”.

W związku z tym dobrze jest wiedzieć, że w parlamencie istnieje także Parlamentarny Zespół Świeckiego Państwa, powołany przez Ruch Palikota.

W parlamencie jest obecnie ponad sto zespołów. Wśród nich są takie jak: Parlamentarna Grupa Rowerowa, Parlamentarny Zespół Brydża Sportowego, Parlamentarny Zespół ds. Kultury i Tradycji Łowiectwa, Parlamentarny Zespół ds. Łuszczycy, Parlamentarny Zespół ds. Piastówanio Ślónskij Godki, Parlamentarny Zespół ds. Promocji Badmintona, Parlamentarny Zespół ds. Wyścigów Konnych i Jeździectwa, Parlamentarny Zespół Kociewski, Parlamentarny Zespół Profesorów, Parlamentarny Zespół Promocji Żużla, Parlamentarny Zespół Sportu na Wsi.

I tak dalej. Jak widać, zespół założyć każdy może. Lecz coś zdziałać – to już gorzej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama