Spotkanie specjalistów ds. małżeństwa i rodziny

W stolicy Brazylii zebrali się specjaliści ds. małżeństwa i rodziny. Przygotowanie specjalnych kursów dla brazylijskich diecezji i uniwersytetów katolickich było jednym z tematów spotkania zorganizowanego przez tamtejszy episkopat. Poprowadził je abp João Carlos Petrini, przewodniczący komisji episkopatu Brazylii ds. życia i rodziny.

W spotkaniu uczestniczyły osoby świeckie, zakonne i księża pochodzący z różnych regionów Brazylii. Byli to ludzie, którzy studiowali zagadnienia związane z małżeństwem i rodziną w Papieskim Instytucie Jana Pawła II w Rzymie.

„Zgromadzić osoby, które poświęcają się zgłębianiu tematyki małżeństwa i rodziny, jest wielką pomocą dla naszego Kościoła. Pragniemy, aby bogactwo wkładu teologicznego, antropologicznego i w dziedzinie duchowości, wypracowanego w Papieskim Instytucie Jana Pawła II, mogło zaowocować w sposób konkretny w Brazylii – podkreślił organizator spotkania, abp Petrini. –Zamierzamy zaoferować poszczególnym diecezjom i uniwersytetom katolickim w Brazylii specjalne, syntetyczne kursy po 50-60 godzin, które poprowadzą absolwenci Papieskiego Instytutu Jana Pawła II biorący udział w spotkaniu” – dodał hierarcha.

Konkretnym wkładem w rozwój teologii rodziny i małżeństwa w Brazylii jest tłumaczenie przez uczestników spotkania na język portugalski ważnych dokumentów na ten temat, wypracowanych w Rzymie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama