Benedykt XVI się ucieszył

Benedykt XVI ucieszył się z telegramu jaki Kolegium Kardynalskie wystosowało doń dziękując za wspaniałą posługę Kościołowi.

„85-letni emerytowany papież jest bardzo wdzięczny za wysłany we wtorek telegram“ – powiedział ks. Federico Lombardi w rozmowie z włoską rozgłośnią Radio 1.

Zdaniem byłego dyrektora watykańskiego Biura Prasowego, choć list został napisany prosto i krótko, to wskazuje na duchową obecność Benedykta XVI, która jest cały czas odczuwalna w Kościele. „Zwłaszcza kardynałowie, którzy zebrali się w tym czasie w Rzymie, aby przygotować konklawe, zachowali go w miłującej pamięci” – zapewnił ks. Lombardii.

Ks. Lombardi przypomniał przy tym, że wśród uprawnionych do wyboru papieża purpuratów większość z nich mianował sam Benedykt XVI. „Teraz wraz z konklawe stoi przed nimi najważniejsze zadanie“ – powiedział. W podpisanym przez kardynała dziekana Angelo Sodano telegramie kardynałowie dziękują papieżowi za „niestrudzoną pracę w Winnicy Pańskiej” oraz przesyłają „pełne szacunku pozdrowienia oraz wyrazy ponownej wdzięczności za całą wyrazistą posługę Piotrową oraz dany im przykład wielkodusznej troski duszpasterskiej dla dobra Kościoła i świata”.

Benedykt XVI po swoim ustąpieniu przebywa w letniej rezydencji papieży w Castel Gandolfo. Najnowsze wydanie włoskiego magazynu "CHI" zamieszcza fotografię, na której Benedykt XVI wraz ze swoim osobistym sekretarzem abp Georgiem Gänsweinem, przechadza się po ogrodach rezydencji. Emerytowany papież jest w białej sutannie, z nałożoną na nią kurtką i białą czapką na głowie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama