Kardynałowie piszą do Benedykta XVI

Kolegium kardynałów, obradujące w Watykanie w związku z wakatem w Stolicy Apostolskiej, wystosowało we wtorek telegram dziękczynny do emerytowanego papieża Benedykta z XVI z wyrazami wdzięczności za posługę - poinformowano po porannej kongregacji.

Oto tekst telegramu :
Księża kardynałowie zgromadzeni w Watykanie na swych kongregacjach ogólnych przygotowując się do przyszłego konklawe, zgodnie przesyłają Waszej Świątobliwości pełne szacunku pozdrowienia oraz wyrazy ponownej wdzięczności za całą wyrazistą posługę Piotrową oraz dany im przykład wielkodusznej troski duszpasterskiej dla dobra Kościoła i świata. Ich wdzięczność pragnie ukazać wdzięczność całego Kościoła, za niestrudzoną pracę Waszej Świątobliwości w Winnicy Pańskiej. Członkowie Kolegium Kardynalskiego zawierzają też siebie i cały Kościół modlitwom Waszej Świątobliwości.

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi powiedział dziennikarzom, że podczas wtorkowych obrad z udziałem 148 kardynałów, w tym 110 uczestników przyszłego konklawe, zaaprobowano treść depeszy do Benedykta XVI, przebywającego w Castel Gandolfo.

W telegramie purpuraci wyrazili wdzięczność i uznanie całego Kościoła za "niezmordowaną pracę w Winnicy Pańskiej".

W czasie kongregacji nie wyznaczono terminu konklawe. Oczekuje się jeszcze na przyjazd pięciu jego uczestników.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama