Gwardziści chronią papieża... modlitwą

Ponieważ Papież nie zmarł, a zrezygnował, gwardziści już go nie chronią.

W szczególnej sytuacji wraz z ustąpieniem Benedykta XVI znalazła się Gwardia Szwajcarska odpowiedzialna za ochronę osoby Papieża i miejsc, w których on przebywa. „Ponieważ Papież nie zmarł, a zrezygnował, gwardziści już go nie chronią. Nie muszą też pełnić warty honorowej przy zmarłym Następcy św. Piotra” - mówi komendant Gwardii Szwajcarskiej Daniel Rudolf Anrig.

„Dla nas katolików, ale myślę, że dla wszystkich chrześcijan Benedykt XVI jest przykładem wytrwałego poszukiwania prawdy. Jego homilie i przemówienia zawsze charakteryzował ten akcent konieczności pójścia za Chrystusem – podkreślił Daniel Rudolf Anrig. - Gdy spotykał się z gwardzistami, zawsze odczuwaliśmy jego wielką serdeczność. Niewątpliwie Benedykt XVI jest człowiekiem bardzo pokornym i stanowi dla nas wzór do naśladowania. Jako Gwardia Szwajcarska będziemy stale mu towarzyszyć naszą modlitwą”.

Nad bezpieczeństwem Papieża emeryta w Castel Gandolfo czuwają watykańscy żandarmi. Oni też będą go chronić, gdy za dwa miesiące przeniesie się do klasztoru w Watykanie.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama