Dwudniowym spotkaniem w stolicy Austrii zainicjowano formalny dialog między Papieską Radą ds. Popierania Jedności a Wspólnotą Kościołów Ewangelickich w Europie.
Organizacja ta, działająca pod obecną nazwą od 10 lat (wcześniej Leuenberska Wspólnota Kościołów, powstała w oparciu o Konkordię Leuenberską z 1973 r.) i mająca siedzibę w Wiedniu, zrzesza ponad sto europejskich Kościołów protestanckich.
Podstawą rozmów toczonych 8 i 9 lutego, jak czytamy w wydanym 12 lutego, już po ich zakończeniu, wspólnym komunikacie, były dwa teksty: wydane w 1994 r. przez wspomnianą Wspólnotę europejskich protestantów studium „Kościół Jezusa Chrystusa” i podsumowująca 40 lat dialogu ekumenicznego książka kard. Waltera Kaspera „Zbieranie owoców” z 2009 r.
W spotkaniu uczestniczyło czternastu teologów, po siedmiu z każdej strony. Przewodniczyli dwaj niemieccy biskupi: ewangelicki Friedrich Weber z Brunszwiku i katolicki Karl-Heinz Wiesemann ze Spiry. Ustalono szereg tematów, co do których można osiągnąć zgodność czy zbliżenie stanowisk. Miejscem następnej konsultacji będzie w dniach 16 i 17 grudnia 2013 r. Spira.
Do końca roku oczekuje się w Rzymie ponad 30 mln turystów i pielgrzymów.
Jak można mieć nadzieję, kiedy miliony ludzi padają ofiarą niewolnictwa?
José Manuel Ramos-Horta o owocach wizyty papieża w jego ojczyźnie.
Ojciec Święty podczas spotkania z włoskimi położnymi, ginekologami i personelem służby zdrowia.
99. Światowy Dzień Misyjny będzie obchodzony w Kościele katolickim 19 października 2025 r.
Wśród nich była 18-letnia Weronika, ranna w ataku, który niemal odebrał jej życie.
Pozdrowienie do polskich pielgrzymów odczytał o. Pierluigi Giroli z Sekretariatu Stanu.