Dwudniowym spotkaniem w stolicy Austrii zainicjowano formalny dialog między Papieską Radą ds. Popierania Jedności a Wspólnotą Kościołów Ewangelickich w Europie.
Organizacja ta, działająca pod obecną nazwą od 10 lat (wcześniej Leuenberska Wspólnota Kościołów, powstała w oparciu o Konkordię Leuenberską z 1973 r.) i mająca siedzibę w Wiedniu, zrzesza ponad sto europejskich Kościołów protestanckich.
Podstawą rozmów toczonych 8 i 9 lutego, jak czytamy w wydanym 12 lutego, już po ich zakończeniu, wspólnym komunikacie, były dwa teksty: wydane w 1994 r. przez wspomnianą Wspólnotę europejskich protestantów studium „Kościół Jezusa Chrystusa” i podsumowująca 40 lat dialogu ekumenicznego książka kard. Waltera Kaspera „Zbieranie owoców” z 2009 r.
W spotkaniu uczestniczyło czternastu teologów, po siedmiu z każdej strony. Przewodniczyli dwaj niemieccy biskupi: ewangelicki Friedrich Weber z Brunszwiku i katolicki Karl-Heinz Wiesemann ze Spiry. Ustalono szereg tematów, co do których można osiągnąć zgodność czy zbliżenie stanowisk. Miejscem następnej konsultacji będzie w dniach 16 i 17 grudnia 2013 r. Spira.
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.