Papież będzie przewodniczył Triduum

Watykan opublikował kalendarz papieskich celebracji.

Podobnie jak co roku, Ojciec Święty będzie przewodniczył uroczystościom Triduum Sacrum – poinformowano dziś w Watykanie. Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało dziś kalendarz celebracji, którym w najbliższych miesiącach przewodniczyć będzie Benedykt XVI.

2 lutego Ojciec Święty będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej Mszy św. z okazji XVII Światowego Dnia Życia Konsekrowanego. Wezmą w niej udział członkowie Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszenia Życia Apostolskiego.

11 lutego o godz. 11 papież będzie przewodniczył konsystorzowi w sprawie niektórych spraw kanonizacyjnych. Jak można sądzić chodzi o błogosławionych: Antoniego Primaldo i towarzyszy–męczenników zamordowanych za wiarę w 1480 w Otranto (Włochy) oraz Kolumbijkę Laurę od św. Katarzyny Sieneńskiej (Maria Laura de Jesús Montoya y Upegui; 1874-1949) i Meksykankę Maria Guadalupe (Anastasia Guadalupe García Zavala; 1878-1963). 20 grudnia ub. roku Benedykt XVI nakazał Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych opublikowanie dekretów o autentyczności cudów przypisywanych ich wstawiennictwu.

W Środę Popielcową, 13 lutego Ojciec Święty uda się na Awentyn, gdzie o godz. 16.30 w benedyktyńskiej bazylice św. Anzelma rozpocznie się procesja pokutna do dominikańskiej bazyliki św. Sabiny. Tam papież przewodniczyć będzie Mszy św. i posypie głowy popiołem kardynałom oraz niektórym wiernym.

17 lutego w I niedzielę Wielkiego Postu o godz. 18.00 rozpoczną się w kaplicy Redemptoris Mater rekolekcje dla Ojca Świętego i Kurii Rzymskiej, którym będzie przewodniczył kard. Gianfranco Ravasi. Rekolekcje zakończą się w sobotę 23 lutego o godz. 9.00.

24 marca w Niedzielę Palmową Benedykt XVI o godz. 9.30 będzie przewodniczył na placu św. Piotra poświęceniu palm, procesji i Mszy św.

W Wielki Czwartek, 28 marca o godz. 9.30 w bazylice watykańskiej papież będzie przewodniczył Mszy św. Krzyżma, zaś o 17.30 w bazylice św. Jana na Lateranie Mszy św. Wieczerzy Pańskiej.

W Wielki Piątek, 29 marca Benedykt XVI o godz. 17.00 będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej liturgii Męki Pańskiej, zaś o 21.15 nabożeństwu Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum.

30 marca w wieczór Wielkiej Soboty o godz. 20.30 Ojciec Święty będzie przewodniczył w bazylice watykańskiej liturgii Wigilii Paschalnej.

Natomiast w Niedzielę Wielkanocną, 31 marca o godz. 10,15 papież będzie przewodniczył Mszy św. na placu św. Piotra i o 12.00 z loggii bazyliki watykańskiej udzieli uroczystego błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama