Wyjątkowy przewodnik po Watykanie

To pierwsza taka publikacja od powstania Państwa Watykańskiego w 1929 roku.

"Każdy z 44 tysięcy metrów kwadratowych, składających się na państwo papieża, został wzięty pod lupę przez ponad 30 specjalistów, którzy opracowywali tę książkę" - napisał dyrektor Muzeów Watykańskich w "L'Osservatore Romano". Jego zdaniem jest to ważne wydarzenie edytorskie.

W pracach nad tomem uczestniczyły najważniejsze instytucje zza Spiżowej Bramy: Muzea, Fabryka świętego Piotra, czyli watykańskie warsztaty i zaplecze gospodarcze, Biblioteka Apostolska, tajne archiwum.

"Jest to jedna z tych książek, które powinny znaleźć się w najbliższym i najdogodniejszym miejscu w prywatnej bibliotece każdego uczonego bądź wykształconego podróżnika" - dodał szef Muzeów Watykańskich.

Podkreślił, że w tomie, liczącym 482 strony, można znaleźć wszystko: informacje o skarbach sztuki i usługach, urzędach i godzinach otwarcia, najdawniejszą historię i najbardziej praktyczne aktualne wiadomości, wskazówki dotyczące sposobu zwiedzania Watykanu.

"Kto mógł do tej pory przeczytać w jakimkolwiek ogólnym opracowaniu o charakterze monograficznym na temat Watykanu istotne wiadomości i zobaczyć zdjęcie kaplicy świętego Kolumbana narodu irlandzkiego w Grotach Watykańskich? Albo poznać twórców i freski zachowane w Terza Loggia Pałacu Apostolskiego?" - zauważył włoski historyk sztuki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama