Apel do marszałek Sejmu o zdecydowaną reakcję ws. posła Ryfińskiego

O "zdecydowaną i skuteczną reakcję" wobec posła Armanda Ryfińskiego, który w grudniu ub. roku w sposób skandaliczny wypowiadał się na temat księży katolickich, znieważył ponadto Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, nazywając go "bohomazem” - zaapelowali do marszałek Sejmu Ewy Kopacz posłowie z czterech zespołów parlamentarnych.

Celem powziętej interwencji jest zapobieżenie podobnym ekscesom w przyszłości, obrażającym nie tylko uczucia religijne, ale także przekraczającym wszelkie normy etyki, kultury i zachowania - uważają posłowie.

O zajęcie stanowiska zwrócili się do Ewy Kopacz członkowie Parlamentarnego Zespołu Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich; Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski; Parlamentarnego Zespołu na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej oraz Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny.

Jak napisali autorzy listu, podczas obrad Sejmu 12 grudnia 2012 r., a także w czasie konferencji prasowej następnego dnia, poseł Armand Ryfiński (RP) w sposób skandaliczny wypowiadał się na temat księży katolickich, znieważył ponadto Cudowny Obraz Matki Bożej Częstochowskiej, nazywając go „bohomazem”. Stało się to w obecności Marszałek Sejmu Ewy Kopacz, która wykazała się zupełnym brakiem reakcji na takie poczynania. Kontrowersyjny poseł Ruchu Palikota znany jest również ze swoich wcześniejszych, nie mniej bulwersujących wypowiedzi, w których m.in. kpił z osoby bł. Jana Pawła II.

"Jesteśmy przekonani, iż zdecydowane i konsekwentne regulaminowe decyzje Pani Marszałek są w stanie zapobiec podobnym, karygodnym ekscesom ze strony nie tylko tego Posła, ale również wszystkich jego niedoszłych naśladowców" - napisali do Ewy Kopacz posłowie. Zapewnili przy tym marszałek Sejmu o ich "pełnym poparciu dla Jej wszelkich działań, mających na celu obronę dobrego imienia, powagi i autorytetu Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama