Rabini bronią dzieci nienarodzonych

Wielki rabin sefardyjski, Szlomo Mosze Amar i wielki rabin aszkenazyjski Jona Metzger wezwali rabinów w całym kraju, aby w swoich kazaniach zdecydowanie opowiadali się za obroną dzieci nienarodzonych.

We wspólnym liście cytowanym przez izraelską stację radiową i portal informacyjny Arutz Scheva (Kanał Siódmy) główni przywódcy judaizmu napisali, że wszystkim wiernym należy wpoić przekonanie o surowym zakazie aborcji.

Okazją do wystosowana wspólnego listu głównych rabinów Izraela jest przewidziane obecnie w synagogach czytanie o historii narodu Izraela w Egipcie. Chodzi o fragment Księgi Wyjścia, w którym położne u kobiet hebrajskich, sprzeciwiły się rozkazowi faraona, aby zabijały każdego noworodka płci męskiej (Wj 1,15).

«« | « | 1 | » | »»
 • Stanisław_Miłosz
  03.01.2013 12:28

  "napisali [Wielki rabin sefardyjski, Szlomo Mosze Amar i wielki rabin aszkenazyjski Jona Metzger], że wszystkim wiernym należy wpoić przekonanie o surowym zakazie aborcji"

   

  Wiernym, tak - wpoić należy jak najbardziej. Ale czy "nie wiernym" też koniecznie? Przecież "goim" to takie jakby trochę nie-ludzie. Jak ich za dużo, to tak jakby trochę "duszno", brak "życiowej przestrzeni" na tej obiecanej ziemii.

  Zatem mając media (patrz Hollywood dajmy na to), profitne antykoncepcyjne firmy i aborcyjne "kliniki" czemu by ich nakłaniać do takiego żywiołowego mnożenia się? Bez sensu, prawda?

   

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.