Potrzebę współpracy na rzecz pokoju i znaczenie, jakie ma w tym religia, podkreślił nowy nuncjusz w Izraelu, składając wczoraj w Jerozolimie listy uwierzytelniające prezydentowi Szymonowi Peresowi.
Abp Giuseppe Lazzarotto wyraził nadzieję, że wniesie pozytywny wkład w dialog między Izraelem a Stolicą Apostolską. Zwrócił uwagę, że najlepszą drogą jest tu szukanie tego, co nas łączy, i wspólne dążenie do pokoju, którego wszyscy tak potrzebujemy.
Prezydent Peres ze swej strony wyraził uznanie dla Benedykta XVI, a także radość z tego, że pojawi się on na Twitterze. Szef państwa żydowskiego już wczoraj przesłał mu tą drogą pozdrowienia i wyrazy zadowolenia z dobrych stosunków watykańsko-izraelskich. Powtórzył to także nowemu nuncjuszowi, stwierdzając, że „relacje między Izraelem a Stolicą Apostolską są dziś najlepsze od dwóch tysięcy lat”.
Abp Lazzarotto został przyjęty przez prezydenta Izraela razem z czterema ambasadorami, którzy również złożyli listy uwierzytelniające. Byli to przedstawiciele dyplomatyczni Chorwacji, Szwajcarii, Indii i Belgii. 70-letni włoski duchowny jest nuncjuszem w Izraelu i na Cyprze, a także delegatem apostolskim w Jerozolimie i Palestynie od sierpnia. Wcześniej był nuncjuszem m.in. w Iraku i Jordanii.
Mieszkańców Ukrainy czeka trudna zima - stwierdził Franciszek.
To osobne wejście, które pozwala ominąć ogromne kolejki turystów.
Inspirację jest podobne wydarzenie, które ma miejsce w Krakowie.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.