12 grudnia papież zadebiutuje na Twitterze

Od 12 grudnia na Twitterze będą pojawiać się komunikaty od Benedykta XVI, złożone z fragmentów jego rozważań i homilii - zapowiedział w poniedziałek Watykan. Pierwszymi tweetami od papieża będą jego odpowiedzi na pytania o wiarę, jakie mogą zadać internauci.

Oficjalne konto Benedykta XVI na popularnym portalu społecznościowym to: @pontifex. Po polsku teksty będą dostępne na koncie: @pontifex_pl.

Papieskie teksty będą ukazywać się także po hiszpańsku, portugalsku, angielsku, francusku, niemiecku i arabsku.

Użytkownicy Twittera mogą kierować pytania do papieża począwszy od poniedziałku do dnia debiutu Benedykta XVI na portalu, czyli 12 grudnia.

Na początku, jak zapowiedziano na konferencji prasowej w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej, wiadomości będą trafiać na Twittera w środy, w czasie audiencji generalnych.

Watykan oświadczył, że obecność Benedykta XVI na portalu społecznościowym jest "konkretnym wyrazem przeświadczenia o tym, że Kościół musi być aktywny na arenie cyfrowej", gdyż uznaje rolę i możliwości najnowszych technologii w głoszeniu chrześcijańskiego orędzia.

Komunikaty od papieża będą - jak podkreślono - dostępne dla wierzących oraz niewierzących i umożliwią dialog ludzi z różnych krajów i kultur.

Przypomniano, że papież i Watykan mają już swój kanał na portalu YouTube, a Benedykt XVI mówi od dłuższego czasu o potrzebie ewangelizacji także w sieci, którą nazywa "cyfrowym kontynentem".

Papież będzie sam wybierał fragmenty swych rozważań, które będą trafiały na Twittera w formie krótkich komunikatów.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg