Od 12 grudnia na Twitterze będą pojawiać się komunikaty od Benedykta XVI, złożone z fragmentów jego rozważań i homilii - zapowiedział w poniedziałek Watykan. Pierwszymi tweetami od papieża będą jego odpowiedzi na pytania o wiarę, jakie mogą zadać internauci.
Oficjalne konto Benedykta XVI na popularnym portalu społecznościowym to: @pontifex. Po polsku teksty będą dostępne na koncie: @pontifex_pl.
Papieskie teksty będą ukazywać się także po hiszpańsku, portugalsku, angielsku, francusku, niemiecku i arabsku.
Użytkownicy Twittera mogą kierować pytania do papieża począwszy od poniedziałku do dnia debiutu Benedykta XVI na portalu, czyli 12 grudnia.
Na początku, jak zapowiedziano na konferencji prasowej w biurze prasowym Stolicy Apostolskiej, wiadomości będą trafiać na Twittera w środy, w czasie audiencji generalnych.
Watykan oświadczył, że obecność Benedykta XVI na portalu społecznościowym jest "konkretnym wyrazem przeświadczenia o tym, że Kościół musi być aktywny na arenie cyfrowej", gdyż uznaje rolę i możliwości najnowszych technologii w głoszeniu chrześcijańskiego orędzia.
Komunikaty od papieża będą - jak podkreślono - dostępne dla wierzących oraz niewierzących i umożliwią dialog ludzi z różnych krajów i kultur.
Przypomniano, że papież i Watykan mają już swój kanał na portalu YouTube, a Benedykt XVI mówi od dłuższego czasu o potrzebie ewangelizacji także w sieci, którą nazywa "cyfrowym kontynentem".
Papież będzie sam wybierał fragmenty swych rozważań, które będą trafiały na Twittera w formie krótkich komunikatów.
Papież przyjął na prywatnej audiencji przedstawicieli Włoskiej Federacji Motocyklowej.
Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.
Symbole ŚDM – krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani – zostały przekazane młodzieży z Korei.
Wedle oczekiwań weźmie w nich udział 25 tys. młodych Polaków.
Posługa musi być służbą ludziom, a nie jedynie chłodnym wypełnianiem prawa.
Dbajcie o relacje rodzinne, bo one są lekarstwem zarówno dla zdrowych, jak i chorych
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.