Już ponad 8 mln zł na pomoc Afryce

Od 2001 r. Caritas Polska przeznaczyła ponad 8 mln zł na projekty pomocowe dla Afryki. Wartość pomocy dla osób poszkodowanych przez suszę i głód w Somalii, Kenii i Etiopii wyniosła 670 tys. euro.

– Naszymi partnerami w realizacji projektów dla głodującej Afryki są Caritas Szwajcaria i Caritas Niemcy, dzięki tej współpracy zapewniamy dostęp do wody pitnej, sanitariatów, dostarczamy żywność i prowadzimy działania edukacyjne dla lokalnych społeczności – mówi ks. dr Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Caritas Polska niesie pomoc mieszkańcom Afryki od wielu lat. Do tej pory zrealizowała takie projekty jak: dożywianie sierot w Liberii, dożywianie dzieci w Sudanie, budowę studni głębinowej w Dimako (Kamerun), budowę studni w Czadzie, odbudowę szkoły w Kibeho (Rwanda). Powstały także cztery inwestycje w Kongo: ośrodek zdrowia w Ntamugenga i wodociąg w Rugari, zrealizowano zajęcia edukacyjne dla dzieci w Kinszasie, Caritas wsparła też sieroty z diecezji Tsumbe.

Caritas Polska razem z Caritas Szwajcaria zapewniają dostęp do bezpiecznych warunków sanitarnych w obozie dla uchodźców Kambioos w Dadaab w Kenii budując sanitariaty, łaźnie i pralnie dla osób zamieszkujących w obozie. Mieszkańcy obozu mają również zapewnione zajęcia edukacyjne z zakresu higieny i korzystania z zaplecza sanitarnego.

Wspólnie z Caritas Niemcy Caritas Polska dostarcza żywność i zapasy wody oraz buduje sanitariaty dla rodzin zamieszkujących wiejskie tereny regionu Galgadud w Somalii. Pomoc skierowana jest do 12 tys. osób.

Sytuacja na terenach wiejskich jest szczególnie trudna z uwagi na panującą suszę oraz znaczną utratę hodowli bydła powodującą głód. Dodatkowo sytuację pogarsza brak stabilności politycznej w Somalii.
Oprócz regularnych dostaw żywności dla rodzin w postaci: ryżu, fasoli, oleju wybudowane zostanie również 300 latryn.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AFRYKA , CARITAS

Reklama

Reklama