Politycy powinni bronić życia i rodziny

Politycy katoliccy w Ameryce Łacińskiej powinni odrzucić aborcję w jakiejkolwiek formie, jak również bronić małżeństwa jako związku mężczyzną i kobiety. Taką deklarację złożył przewodniczący Rady Episkopatów Ameryki Łacińskiej CELAM abp Carlos Aguiar Retes.

Było to z pewnością echo decyzji Urugwaju, który jako trzeci kraj w regionie zalegalizował aborcję. „Jeśli godność człowieka zajmuje centralne miejsce w życiu, to trzeba się o nie bardzo troszczyć od poczęcia aż do naturalnej śmierci” – podkreślił hierarcha.

Meksykański arcybiskup odniósł się także do legalizacji związków homoseksualnych. Sprecyzował, że doktryna Kościoła jest w tej kwestii jednoznaczna i zgodna z istotą ludzkiego bytu. Mężczyzna został stworzony dla kobiety, a kobieta dla mężczyzny. Jakakolwiek inna forma współżycia nie jest właściwa. „Jestem przekonany, że prędzej czy później trzeba będzie wrócić do szerokiego i właściwego wartościowania zgodnego z chrześcijańską koncepcją, mówiącą, że małżeństwo jest związkiem mężczyzny z kobietą” – sprecyzował hierarcha.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg