Nie będzie gejowskiej propagandy

Zakaz propagandy homoseksualizmu wśród osób małoletnich jest zgodny z prawem – uznał Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej.

Odniósł się w ten sposób do decyzji władz Sankt-Petersburga, w którym od 30 marca br. obowiązują przepisy zabraniające propagowania homoseksualizmu i pedofilii wśród dzieci i młodzieży. Decyzję tę zaskarżyli obrońcy praw mniejszości seksualnych. Obecny wyrok Sądu Najwyższego jest potwierdzeniem wyroku sądu pierwszej instancji w tej sprawie.

Wcześniej projekt ustawy o odpowiedzialności administracyjnej za propagandę homoseksualizmu na terytorium Federacji Rosyjskiej złożyli deputowani do Dumy Państwowej z obwodu nowosybirskiego. Nastąpiło to po wyrażeniu dezaprobaty dla propagandy gejowskiej przez Patriarchat Moskiewski; tym razem z inicjatywą w tej sprawie wystąpili politycy.

Projekt nowelizacji prawa przewidywał karę w wysokości od czterech do pięciu tysięcy rubli za propagowanie homoseksualizmu, przy czym jeśli zajmowaliby się tym urzędnicy na wysokich stanowiskach, kary miałaby wzrosnąć dziesięciokrotnie, a dla organizacji posiadających osobowość prawną - aż stukrotnie. Według wnioskodawców projekt ten nie łamie konstytucyjnego prawa wolności osoby.

Deputowani z Nowosybirska uznali, że homoseksualizm w Rosji propagują z dużym rozmachem niektóre media i różne organizacje społeczne, które reklamują praktykowanie homoseksualizmu jako normę zachowania. Jest to bardzo niebezpieczne szczególnie dla dzieci i osób w wieku dorastania, ponieważ nie są one w stanie krytycznie ocenić tego rodzaju przekazów propagandowych - stwierdzili posłowie.

Akty prawne, zwalczające propagandę homoseksualizmu, obowiązują już - poza Sankt-Petersburgiem - także w obwodach archangielskim, riazańskim i kostromskim.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama