Nie będzie gejowskiej propagandy

Zakaz propagandy homoseksualizmu wśród osób małoletnich jest zgodny z prawem – uznał Sąd Najwyższy Federacji Rosyjskiej.

Odniósł się w ten sposób do decyzji władz Sankt-Petersburga, w którym od 30 marca br. obowiązują przepisy zabraniające propagowania homoseksualizmu i pedofilii wśród dzieci i młodzieży. Decyzję tę zaskarżyli obrońcy praw mniejszości seksualnych. Obecny wyrok Sądu Najwyższego jest potwierdzeniem wyroku sądu pierwszej instancji w tej sprawie.

Wcześniej projekt ustawy o odpowiedzialności administracyjnej za propagandę homoseksualizmu na terytorium Federacji Rosyjskiej złożyli deputowani do Dumy Państwowej z obwodu nowosybirskiego. Nastąpiło to po wyrażeniu dezaprobaty dla propagandy gejowskiej przez Patriarchat Moskiewski; tym razem z inicjatywą w tej sprawie wystąpili politycy.

Projekt nowelizacji prawa przewidywał karę w wysokości od czterech do pięciu tysięcy rubli za propagowanie homoseksualizmu, przy czym jeśli zajmowaliby się tym urzędnicy na wysokich stanowiskach, kary miałaby wzrosnąć dziesięciokrotnie, a dla organizacji posiadających osobowość prawną - aż stukrotnie. Według wnioskodawców projekt ten nie łamie konstytucyjnego prawa wolności osoby.

Deputowani z Nowosybirska uznali, że homoseksualizm w Rosji propagują z dużym rozmachem niektóre media i różne organizacje społeczne, które reklamują praktykowanie homoseksualizmu jako normę zachowania. Jest to bardzo niebezpieczne szczególnie dla dzieci i osób w wieku dorastania, ponieważ nie są one w stanie krytycznie ocenić tego rodzaju przekazów propagandowych - stwierdzili posłowie.

Akty prawne, zwalczające propagandę homoseksualizmu, obowiązują już - poza Sankt-Petersburgiem - także w obwodach archangielskim, riazańskim i kostromskim.

«« | « | 1 | » | »»
 • Tadeusz
  04.10.2012 22:17
  I bardzo słusznie, w tym popieram braci Rosjan całym sercem. Na tym tle działania naszych władz są wręcz niemoralne, jakby podstawą naszej kultury nie było chrześcijaństwo.
 • Michał
  15.10.2012 16:13
  Jaki poziom ucywilizowania społeczeństwa, taki sąd i jego wyroki. Nie dziwi więc tak barbarzyńska decyzja sądu. Daleko im do poziomu cywilizacyjnego Zachodu.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.