Kościół: Żadnych kompromisów w sprawie aborcji

Abp. Michalik dla Gosc.pl: Kościół nigdy nie szedł na kompromis, jeśli chodzi o obronę życia ludzkiego.

W rozmowie z serwisem Gosc.pl rzecznik klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej Paweł Olszewski powiedział, iż PO będzie przeciwna projektowi Solidarnej Polski dotyczącemu zmiany prawodawstwa aborcyjnego, gdyż podważa on „historyczny kompromis w sprawie aborcji, popierany także przez Kościół”.

Poseł Olszewski mija się jednak z prawdą. – Kościół nigdy nie szedł na kompromis, jeśli chodzi o obronę życia ludzkiego. To kwestia Boża, nie ludzka. Kościół zawsze chroni tego, co Boże – powiedział serwisowi Gosc.pl przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp. Józef Michalik. Po raz kolejny katolicki hierarcha zadał kłam twierdzeniu o rzekomej nienaruszalności „kompromisu” w sprawie aborcji, który miałby popierać Kościół.

Projekt SP zakłada wykreślenie choroby nienarodzonego dziecka z listy wskazań do aborcji. Paweł Olszewski twierdzi, iż pomysł ten „rozmija się z rzeczywistością”, gdyż „przykładowo gdy płód ma uszkodzone nerki i wiadomo, że po urodzeniu nie przeżyje, matka nie będzie miała możliwości wybrać, czy ma urodzić dziecko, czy nie”.

Przeczytaj także informację "PO przeciw zakazowi aborcji eugenicznej".

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama