Licheń: ProBio Emy

Konferencja pod nazwą „ProBio Emy narzędziem biologizacji środowiska” zakończyła się dziś w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu.

Jej uczestnicy mogli dowiedzieć się, w jaki sposób można zastosować pożyteczne mikroorganizmy zarówno w gospodarstwach rolnych, jak i w życiu każdego człowieka.

W konferencji uczestniczyli zarówno rolnicy, jak i przedstawiciele samorządów, instytucji państwowych i pozarządowych oraz ludzie nauki zajmujący się ProBio Technologią przyjazną środowisku. Zdaniem organizatorów, zastosowanie mikroorganizmów będzie zwiększało się z każdym rokiem, co jest uwarunkowane zbyt dużą chemizacją: „Probiotyki są to żywe mikroorganizmy, żywe bakterie, które wpływają pozytywnie na ustrój gospodarza. Wpływają regulująco na ustrój człowieka, tak samo zwierzęcia, ale również rośliny i ekosystemu. Ich obecność rozstrzyga o prawidłowym rozwoju, o pro-życiu” – wyjaśnił Sławomir Gacka, organizator spotkania.

Gościem tegorocznej konferencji był Mathew Wood, założyciel i dyrektor firmy SCD ProBiotics, który przyleciał z USA.

Zdaniem organizatorów konferencji biologizacja poprzez stosowanie probiotechnologii pozwala skutecznie likwidować przyczyny degradacji środowiska i przyczynia się do uzyskiwania lepszych jakościowo plonów. Ważne też jest zaniechanie stosowania preparatów chemicznych, które nieodwracalnie niszczą środowisko naturalne.

Konferencja ma już pięcioletnia tradycję. Jej organizatorem jest Stowarzyszenie EkosystEM – Dziedzictwo Natury. Patronat eklezjalny nad konferencją w Licheniu objął ordynariusz diecezji włocławskiej bp Wiesław Mering.

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama