List episkopatu przed II Tygodniem Wychowania

W kościołach w całej Polsce czytany był dziś dziś list Konferencji Episkopatu Polski przed II Tygodniem Wychowania.

W dokumencie zatytułowanym „Kościół domem życia, wiary i miłości” biskupi zwracają uwagę, że „zarówno ojciec, jak i matka, wbrew niektórym schematom, powinni w równym stopniu brać odpowiedzialność za wychowanie dziecka”.

Polscy biskupi dziękują rodzicom za troskę o wychowanie dzieci w wierze Kościoła i zapewniają, że w tym dziele towarzyszą rodzicom wsparciem i modlitwą. Jednocześnie, na co zwraca uwagę rzecznik episkopatu ks. Józef Kloch, biskupi dostrzegają wzrastającą liczbę rozpadających się małżeństw. „To ma przełożenie na wychowanie dziecka, oczywiście niestety negatywne, bo i w wychowaniu są wówczas problemy, ale tak samo cierpi na tym sfera emocjonalna dziecka. Późnej ich życie nie wygląda tak samo, jak dzieci, które żyją w pełnych rodzinach” – powiedział ks. Kloch.

W tym kontekście polscy biskupi apelują do duszpasterzy o pogłębione przygotowanie narzeczonych do sakramentu małżeństwa oraz zadań związanych z macierzyństwem i ojcostwem.

Tydzień Wychowania będzie obchodzony w Polsce od 16 do 22 września.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.