Apelem o ratyfikację układów rozbrojeniowych, poczynając od tych, które dotyczą prób z bronią jądrową, zakończyła się w Kazachstanie międzynarodowa konferencja parlamentarzystów na temat rozbrojenia nuklearnego.
Uczestniczyli w niej przedstawiciele 150 parlamentów. W obradach wziął również udział nuncjusz apostolski w Astanie abp Miguel Maury Buendía. W jego przekonaniu nie przypadkiem obrano na miejsce tej konferencji Kazachstan. Pod względem rozbrojenia kraj ten ma bowiem bardzo pozytywne doświadczenia – mówi abp Maury Buendía.
„Myślę, że Kazachstan może być wzorem do naśladowania jeśli chodzi o walkę z bronią nuklearną. Posiadał bowiem trzeci pod względem wielkości arsenał nuklearny na świecie, wielki jak arsenały Chin i Wielkiej Brytanii razem wzięte. I jako pierwszy kraj na świecie sam dobrowolnie z tej broni zrezygnował nie oczekując niczego w zamian. Jest to piękny wzór do naśladowania. Niekiedy do wielkich przemian dochodzi właśnie wtedy, gdy ktoś zrobi coś bezinteresownie. Czemu nie miałoby do tego dojść również na polu rozbrojenia? Jest to przecież dobre dla wszystkich” – powiedział abp Maury Buendía.
To znak wytrwałości, jaką wykazują chińskie wspólnoty katolickie na drodze wiary.
„Czuliśmy, że Chrystus naprawdę jest wśród nas. Był prawdziwym pasterzem”.
Papieski Instytut Muzyki Sakralnej przygotowuje serię krótkich filmów instruktażowych.
Proprefekt Dykasterii ds. Ewangelizacji opowiada o swoim doświadczeniu konklawe.
Leon XIV przypomniał, że papieska dyplomacja jest wyrazem troski o każdego człowieka.
Setki tysięcy osób na inauguracji pontyfikatu, orszakach i imprezach sportowych.