Apelem o ratyfikację układów rozbrojeniowych, poczynając od tych, które dotyczą prób z bronią jądrową, zakończyła się w Kazachstanie międzynarodowa konferencja parlamentarzystów na temat rozbrojenia nuklearnego.
Uczestniczyli w niej przedstawiciele 150 parlamentów. W obradach wziął również udział nuncjusz apostolski w Astanie abp Miguel Maury Buendía. W jego przekonaniu nie przypadkiem obrano na miejsce tej konferencji Kazachstan. Pod względem rozbrojenia kraj ten ma bowiem bardzo pozytywne doświadczenia – mówi abp Maury Buendía.
„Myślę, że Kazachstan może być wzorem do naśladowania jeśli chodzi o walkę z bronią nuklearną. Posiadał bowiem trzeci pod względem wielkości arsenał nuklearny na świecie, wielki jak arsenały Chin i Wielkiej Brytanii razem wzięte. I jako pierwszy kraj na świecie sam dobrowolnie z tej broni zrezygnował nie oczekując niczego w zamian. Jest to piękny wzór do naśladowania. Niekiedy do wielkich przemian dochodzi właśnie wtedy, gdy ktoś zrobi coś bezinteresownie. Czemu nie miałoby do tego dojść również na polu rozbrojenia? Jest to przecież dobre dla wszystkich” – powiedział abp Maury Buendía.
"Chciałem, aby drugie Drzwi Święte były tutaj, w więzieniu."
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
Ojciec Święty otworzy też Drzwi Święte w Bazylice Watykańskiej i rzymskim więzieniu Rebibbia.
To doroczna tradycja rzymskich oratoriów, zapoczątkowana przez św. Pawła VI w 1969 r.
"Dar każdego życia, każdego dziecka", jest znakiem Bożej miłości i bliskości.
To już dziewiąty wyjazd Jałmużnika Papieskiego w imieniu Papieża Franciszka z pomocą na Ukrainę.
Poinformował o tym dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni.