Co wiesz o św. Maksymilianie?

Franciszkanie organizują Olimpiadę wiedzy o męczenniku z Auschwitz.

Organizatorem  Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbe  jest Kuria Prowincjalna OO. Franciszkanów z siedzibą w Warszawie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Parafia Ojców Franciszkanów  p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Siedlcach.

Olimpiada dotyczy osoby św. Maksymiliana Marii Kolbego, który przez swoją działalność medialną, ale też przez całe swoje życie, zwłaszcza śmierć w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz, na stałe wpisał się w historię narodu polskiego jako osoba niezwykła i godna naśladowania. Na rok szkolny 2012/13 przypada siódma edycja Olimpiady, do której zapraszamy uczniów szkół podstawowych jak też młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Olimpiada dla szkół ponadgimnazjalnych przyjmuje formę teoretyczną. W ramach Olimpiady dla szkół gimnazjalnych organizowany jest konkurs z wiedzy o św. Maksymilianie a dla szkół podstawowych konkurs plastyczny.

Zgłoszenia do udziału w olimpiadzie szkoły przesyłają na adres: olimpiada@franciszkanie.pl do dnia 31 października 2012r.

Dla osób, które zajmą pierwsze 3 miejsca przewidziane są atrakcyjne nagrody ufundowane przez N. O. Prowincjała Prowincji Warszawskiej Ojców Franciszkanów.

Szczegółowe informacje na temat Olimpiady dostępne są na stronie: www.olimpiada.franciszkanie.pl . „Gość Niedzielny” objął imprezę swoim patronatem.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama