15 tysięcy "Tornistrów pełnych uśmiechów"

W ramach akcji "Tornister pełen uśmiechów" przygotowano już ponad 15 tysięcy wyprawek z artykułami szkolnymi dla dzieci z najuboższych rodzin - poinformowała PAP w środę rzeczniczka Caritas Olga Kołtuniak.

Jak dodała, Caritas Polska po raz czwarty zorganizowała kampanię pod hasłem "Tornister pełen uśmiechów" dla dzieci z najuboższych rodzin, której głównym celem jest pomoc i zwiększenie szans edukacyjnych uczniów.

W ciągu trzech lat - podkreśliła Kołtuniak - Caritas w Polsce rozdało 17,5 tys. wyposażonych wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci w Polsce, w tym dla 8 tys. małych powodzian. Zaznaczyła, że nieocenioną pomocą jest dla Caritas wsparcie darczyńców i partnerów kampanii. "W tym roku kilka tysięcy dzieci będzie mogło liczyć m. in. na podręczniki Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, które znalazły się w wyprawkach szkolnych Caritas" - dodała.

+Tornister pełen uśmiechów" to "świetny przykład solidarności ludzi, instytucji i firm dobrej woli, dlatego z dumą przyjęliśmy zaproszenie do grona partnerów" - mówi prezes Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych Jerzy Garlicki.

"Dzięki uczestnictwu w programie nasze hasło +Pomagamy uczyć+ nabrało nowego znaczenia. Dziękujemy za to i namawiamy innych, by do tornistrów dołożyli także uśmiech od siebie. Razem możemy znacznie więcej" - podkreśla rzeczniczka Caritas.

Wielki finał kampanii - jak poinformowała Kołtuniak - odbędzie się 1 września w Przemyślu. Dzieciom, które przyjadą na przemyski Rynek, zostaną uroczyście wręczone "Tornistry pełne uśmiechów". W trakcie pikniku odbędą się koncerty i pokazy z udziałem znanych gwiazd i artystów. Pozostałe wyprawki uczniowie objęci akcją dostaną na przełomie sierpnia i września od szkolnych kół Caritas i parafialnych zespołów Caritas.

Wszyscy, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu, mogą bawić się z nami w domu i wysyłać SMS-y "Pomagam" pod 72052 (2,46 zł) na rzecz najmłodszych.

Ofiarodawców i darczyńców prosimy również o wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem "Tornister pełen uśmiechów", ul. Skwer Kard. Stefana Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa; Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 lub Bank Millennium S.A. 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384.

W tegorocznej kampanii udział biorą: Caritas Diecezji i Archidiecezji Białostockiej, bielsko-żywieckiej, bydgoskiej, częstochowskiej, drohiczyńskiej, ełckiej, gliwickiej, gnieźnieńskiej, katowickiej, kieleckiej, koszalińskiej, krakowskiej, lubelskiej, łódzkiej, warmińsko-mazurskiej, opolskiej, płockiej, poznańskiej, przemyskiej, radomskiej, rzeszowskiej, szczecińsko-kamieńskiej, świdnickiej, tarnowskiej, toruńskiej, warszawsko-praskiej, zamojskiej oraz Caritas Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama