Z 75 krajów świata pochodziła młodzież, która w tym tygodniu gościła w Ekumenicznej Wspólnocie w Taizé.
W programie wakacyjnych spotkań znajduje się nie tylko modlitwa, ale także spotkania z ludźmi, którzy decydują o losach świata m.in. gdy chodzi o walkę z AIDS czy budowanie pokoju. Wszystko po to, by młodzież zachęcić do odpowiedzialnego zaangażowania w życie społeczne. Dziś mija siódma rocznica tragicznej śmierci założyciela ekumenicznej wspólnoty, Brata Rogera.
Każdego tygodnia jest wielu Europejczyków. Przyjeżdżają także grupy z innych kontynentów. W minionym tygodniu gościliśmy grupy ze Stanów Zjednoczonych i z Korei. Gorąco przyjmowani byli pielgrzymi z Haiti i z Chin. W tym tygodniu jest znowu blisko 4 tys. uczestników, w tym prawie 300 Polaków. Przyjechała ponad 50-osobowa grupa z diecezji koszalińskiej i szczecińskiej oraz 80-osobowa grupa z Poznania.
Odwiedzają nas także zwierzchnicy różnych Kościołów. W ośrodku gościliśmy bp. Benoit Rivière'a, ordynariusza francuskiej diecezji Autun, na terenie której leży Taizé. Biskup przyjechał odwiedzić wspólnotę braci: uczestniczył w południowej modlitwie, spotkał się z przeorem wspólnoty br. Aloisem i kilku innymi braćmi. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Eucharystii przewodniczył będzie bp Hervé Giraud, ordynariusz diecezji Soissons. Przez kilka dni gościliśmy w Taizé zwierzchnika Ewangelickiego Kościoła w Niemczech Nikolausa Schneidera, który spotkał się między innymi z najliczniejszą, jak co tydzień, grupą młodych Niemców.
Przyjeżdżają także różne osobistości związane z organizacjami międzynarodowymi. Na kilka dni zatrzymał się sekretarz generalny Światowego Funduszu Walki z AIDS, Gruźlicą i Malarią. Jest z nami wysoki rangą francuski specjalista od spraw międzynarodowych. Te osoby zapraszane są do prowadzenia spotkań na tematy dotyczące udziału chrześcijan w trosce o pokój na świecie i solidarność międzyludzką. Uczestnikom proponujemy codziennie po południu kilka spotkań tematycznych do wyboru. Mogą w ten sposób połączyć pogłębianie wiary z refleksją nad zaangażowaniem chrześcijan w najbardziej palące problemy świata.
"Służy jedności wszystkich członków jednego Ciała Chrystusa.”
We wtorek odbyła się szósta kongregacja generalna kardynałów.
Bazylika Matki Bożej Większej zajmuje szczególne miejsce na sakralnej mapie Rzymu.
Chodzi o wyższą niż przewidziano liczbę kardynałów elektorów, a także o uprawnienia kard. Becciu.